Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Boskie Matki" ratują i dają życie. Spełnione marzenie założycielki Fundacji Rak'n'Roll

Dariusz Grzędziński
"Boskie Matki" ratują i dają życie. Spełnione marzenie założycielki Fundacji Rak'n'Roll
"Boskie Matki" ratują i dają życie. Spełnione marzenie założycielki Fundacji Rak'n'Roll materiały prasowe
W środę 16 września w warszawskiej Qchni Artystycznej Fundacja Rak'n'Roll zainaugurowała program opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka „Boskie Matki”. To spełnienie marzenia założycielki Rak'n'rolla, Magdy Prokopowicz i mit założycielski organizacji. Wydarzenie zbiega się z premierą filmu „Chemia”. Historia inspirowana życiem Magdy wchodzi na ekrany kin 2 października.

"Boskie Matki" ratują i dają życie. Spełnione marzenie założycielki Fundacji Rak'n'Roll

"Chemia" to opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. - Film “Chemia” pokazuje, że z rakiem można żyć, a nawet dawać życie, że można kochać i być szczęśliwym. Chcemy jednak podkreślić, że jest to obraz inspirowany wydarzeniami z życia Magdy. Wiele treści w nim zawartych jest fikcją. To ważne, zwłaszcza dla osób, które Magdę znały – mówi w rozmowie z naszemiasto.pl Marta Szklarczuk z Fundacji Rak'n'Roll. Premiera zbiega się z uruchomieniem przez Fundację programu kompleksowej opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka „Boskie Matki”.

- Celem projektu „Boskie Matki” jest zapewnienie opieki kobietom w ciąży chorym onkologicznie – poinformował prowadzący konferencję Olivier Janiak. Program ma również budować świadomość, że ciąża i rak są do pogodzenia, że w ciąży można leczyć się i urodzić zdrowe dziecko. Wskazują na to zarówno badania naukowe, jak i doświadczenie onkologów leczących takie kobiety. - Z własnej praktyki wiem, że ciężarne kobiety lepiej tolerują chemioterapię. Zarówno pod względem medycznym – mają znacznie lepsze wyniki badań hematologicznych, nie mają nudności, ale także psycho-fizycznie czują się zdecydowanie lepiej. Tłumaczymy to naturalną mobilizacją organizmu kobiety, który walczy wtedy, i o matkę, i o dziecko – mówił na środowej konferencji prasowej dr Jerzy Giermek, Kierownik Oddziału Zachowawczego Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie.

Poza „Chemią” i „Boskimi Matkami” w tym roku Fundacja inauguruje także Dzień Boskich matek – na znak solidarności z kobietami w ciąży, które chorują onkologicznie. Będzie to 6 października, dzień, w którym w 2009 roku zaczęła działać Fundacja Rak'n'Roll.

- Najważniejsze, żeby do świadomości społecznej przeniknęła wiadomość, że jesteśmy w stanie pomóc, wiemy jak to zrobić i wszystko to oferujemy bezpłatnie – podsumowała Marta Szklarczuk z Fundacji. Kobiety, które zgłoszą się do Rak'n'Rolla mogą liczyć na pomoc: onkologiczną, ginekologiczną, położniczą, psychologiczną, dietetyczną, ruchową i kobiecą.

Czytaj też: Adoptuj psa z Palucha z naszemiasto.pl! [GALERIA]


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto