Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brudna kampania wyborcza Artura Wezgraja

Yogee
Yogee
W dotychczasowej, ponad dwudziestoletniej, historii koszalińskiego samorządu nie zdarzyło się, aby ktokolwiek prowadził tak bezwzględną, wypraną ze wszelkich zasad i wartości kampanię wyborczą. Oto 7 głównych „grzechów”, które Artur Wezgraj i jego pomocnicy popełnili w ostatnich miesiącach.

1) PolitechnikaDla mnie najbardziej przykre jest wciągnięcie Politechniki w działalność polityczną jej Kanclerza. Znajduję w tym jedną z głównych przyczyn niskiej pozycji uczelni we wszystkich rankingach szkół wyższych. Przykro mi jako absolwentowi i pracodawcy, który w swojej karierze zatrudnił ponad setkę absolwentów PK, przyjąć do wiadomości, iż ze względu na niską jakość kształcenia nie mogę kierować tam pracowników na studia. Bulwersujące fakty finansowania przez PK gazety Miasto ze środków publicznych, tylko dlatego, że Kanclerz musi mieć „swoją" gazetę – winny być, moim zdaniem, zbadane przez prokuratora. Uczelnia w czasie kilku lat wydała na ten cel około 4 mln zł. Dla porównania strata uczelni zanotowana w 2013r. wyniosła 1,6 mln zł. Politechnika nie jest przygotowana, aby stawić czoło nadchodzącemu niżowi demograficznemu i planowanym przez Ministerstwo zmianom finansowania wyższych uczelni, preferujące najlepsze placówki.
http://www.mmkoszalin.eu/artykul/politechnika-co-dalej http://m.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20110305%2FKOSZALIN%2F674073633 2) WarchołGwiazdą w kampanii wyborczej Lepszego Koszalina stał się Józef Warchoł, początkowo skutecznie zakłócający realizowane przez PO spotkania wyborcze, aż do poniżania i naruszania nietykalności prezydenta Piotra Jedlińskiego. Działacze Lepszego Koszalina z radością filmowali jego poczynania i nigdy w trakcie kampanii nie odcięli się od chuligańskich zachowań i wypowiedzi swojej jednoosobowej bojówki.3) WilkiSzeroko opisywany zamęt wokół koncertu zespołu Wilki, udowodnił łatwość z jaką Lepszy Koszalin sięga po manipulację, działania z pogranicza oszustwa. Sprawa oparła się o Sąd, który wydając orzeczenie w trybie wyborczym, wskazał na wyborczy, polityczny cel organizowanej imprezy i chęć uniknięcia wliczenia jej kosztów do limitu wyborczego. Menedżer zespołu, Pani Gawlińska, w wywiadzie radiowym wyraziła w tej sprawie oburzenie, ponieważ zespół nigdy nie angażuje się w wydarzenia o charakterze politycznym bądź religijnym.
http://ekoszalin.pl/index.php/wideo/12632-Wezgraj-w-Jedynce http://koszalininfo.pl/index.php/wiadomosci/7801-wilki-kampania-orzeczenie-sadu-apelacyjnego-w-szczecinie 4) Poparcie biznesuLepszy Koszalin ogłosił, że blisko 90% koszalińskich przedsiębiorców popiera ich lidera, Artura Wezgraja - kandydata w wyborach na funkcję prezydenta miasta. Ten piorunujący efekt Artur Wezgraj uzyskał w wyniku spotkania dwudziestu kilku osób ( w tym grupy swoich popleczników) zorganizowanego przez Stowarzyszenie Zmieniamy Koszalin, Izbę Przemysłowo Handlową i BCC. Zorganizowano kilka takich spotkań dla przedsiębiorców chętnych podyskutować z kandydatami. W Koszalinie funkcjonuje około 10 tys. małych i dużych firm. Ileż trzeba mieć tupetu aby po tego rodzaju spotkaniu ogłosić totalne poparcie dla swojej osoby. Zrzeszenia przedsiębiorców składają się z ludzi o różnych poglądach i regułą jest, iż nie podejmują ustaleń w sprawach politycznego poparcia kogokolwiek. KIPH w swoim oświadczeniu odcięła się od „przypisywania sobie – przez jednego z kandydatów – naszego poparcia", stwierdzając jednocześnie, „że takie działanie nosi znamiona nieuprawnionej manipulacji". Prezydent miasta Piotr Jedliński wielokrotnie spotykał się w trakcie swojej kadencji z przedsiębiorcami i mógł zauważyć, że jego działania na rzecz rozwoju miasta, które jest infrastrukturą dla biznesu, są szeroko akceptowane, ale nigdy tej akceptacji nie ważył się wyliczać i ogłaszać.
http://lepszy.koszalin.pl/przedsiebiorcy-stawiaja-na-wezgraja/http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20141123%2FWYBORYSAMORZADOWE%2F141129919  5) SondażeArtur Wezgraj i Lepszy Koszalin w trakcie kampanii wyborczej zlecali, opłacali i ogłaszali sondaże opinii publicznej, z których wynikało , że Artur Wezgraj wygra wybory prezydenckie w Koszalinie. Wszystkie siły polityczne zlecają sondaże ale ich wyniki traktowane są jako wewnętrzna informacja, służą ocenie szans i planowania kampanii. Publicznie ogłasza się i komentuje sondaże zlecone i opłacone przez instytucje niezależne. W naszym przypadku Radio Koszalin, Głos Koszaliński zleciły i ogłosiły takie badania. Wynikało z nich, że największe szanse wygrania wyborów ma aktualny prezydent. Działania Lepszego Koszalina w tej sprawie są głęboko nieetyczne i służą wprowadzaniu zamętu w przestrzeni publicznej (popularnie określa się to „robieniem wody z mózgu").
http://lepszy.koszalin.pl/sondaz-przedwyborczy/ 6) AquaparkOdkąd pamiętam budowaliśmy aquapark. Nikomu z poprzednich prezydentów nie udało się jednak rozpocząć budowy mimo wyłonienia i zawarcia umowy z różnymi wykonawcami. Dopiero Piotr Jedliński znalazł profesjonalnego wykonawcę, jakiego jeszcze na koszalińskich budowach nie mieliśmy. Niestety, trzeba było również przejść przez pułapki ustawy o zamówieniach publicznych, która powszechnie utrudnia wyłonienie najlepszego wykonawcy preferując tego najtańszego. Z tej pułapki miasto wyszło zwycięsko, choć nie bez typowych dla takich sytuacji kłopotów. Widoczny gołym okiem sukces razi konkurenta politycznego, który oczekiwał na tym polu spektakularnej porażki. Lansuje więc Artur Wezgraj tezę, że program obiektu jest za bogaty, koszt za wysoki, którą to ocenę rozciąga na pozostałe miejskie inwestycje. Tymczasem powszechnie wiadomo, że przepisy o zamówieniach publicznych wymuszają zlecenie dla najtańszego wykonawcy i dla wielu takich wykonawców to zlecenie bywa ostatnim przed upadłością. Przykładowo Koszalińska Filharmonia przyniosła straty wykonawcy, który ją wybudował. Jeżeli walczymy o turystyczny charakter Koszalina, to aquapark musi być obiektem atrakcyjnym, przyciągającym jak magnes turystów i mieszkańców. Należy raczej oczekiwać, że po pierwszym okresie eksploatacji okaże się, iż program inwestycyjny jest niewystarczający, jak w łódzkim aquaparku Fala, gdzie dobudowuje się dodatkowe 4 baseny.7) MikietyńskiNajbrzydszym, wręcz obrzydliwym, chwytem w kampanii Lepszego Koszalina była chęć wciągnięcia do udziału w niej byłego prezydenta Mirosława Mikietyńskiego. Nie zważając na jego ciężka chorobę, Artur Wezgraj zamierzał przywieźć i wnieść go do teatru na inaugurację swojej kampanii wyborczej w dniu 12.03.2014r. Zaproszono również prezydenta Szczecina Krzystka i szumnie zapowiedziano „spotkanie dwóch prezydentów" . Nie udało się i stąd wściekłość w związku z umieszczeniem nazwiska byłego prezydenta w komitecie honorowym Piotra Jedlińskiego. Obecność byłego prezydenta na tej liście jak i jego żony (radna PO ubiegłej kadencji) wydaje się sensowna i naturalna. Piotr Jedliński był wieloletnim i najbliższym współpracownikiem byłego prezydenta i został przez niego wskazany do pełnienia obowiązków w sytuacji, kiedy Mirosław Mikietyński nie mógł dokończyć swojej kadencji.
Kampania kłamstw i manipulacji Artura Wezgraja, w jednym z wątków, znalazła swój finał w sądzie. W zeszłą sobotę Sąd Okręgowy w Koszalinie wydał postanowienie w trybie wyborczym, w którym nakazał kanclerzowi Politechniki Koszalińskiej przeprosić obecnego prezydenta Piotra Jedlińskiego za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na jego temat (Sygn. akt I Ns 304/14). Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych wyborach Pan Artur Wezgraj nie weźmie już udziału. 
http://koszalininfo.pl/index.php/wiadomosci/7965-artur-wezgraj-ma-przepr...
M.K.
 

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto