Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budka Suflera wciąż w świetnej formie i znów w rockowym stylu [zdjęcia]

Redakcja
Wokal rozpoznawalny przez każdego Polaka ściągnął ogromne tłumy na koncert w Palladium. Materiał dziennikarki obywatelskiej.

Koncert Budki Suflera odbył się w Palladium w sobotę 31 marca. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem - jeszcze na kilka minut przed wejściem muzyków na scenę dostawiano krzesła.

Oglądaj zdjęcia z koncertu »

Zespół przywitał się z publicznością utworem "Twoje Radio" wywołując na samym początku bardzo gorącą atmosferę. Te intensywne emocje nie ustawały ani na moment i utrzymywały się aż do ostatniej sekundy koncertu.

Budka Suflera jest zespołem o przeogromnej historii. To oni nagrali pierwszą płytę w Polsce, to oni zrealizowali pierwsze nagranie DVD. Osiągnęli sławę o jakiej inne zespoły mogą marzyć.

Cofając się do pierwszych kroków stawianych przez zespół, odbywamy podróż w czasie do lat 70. To w Lublinie, grupa szkolnych kolegów podjęła się założenia składu muzycznego. Krzysztof Cugowski, wówczas licealista, nadał zespołowi nazwę, i wprowadził to co najważniejsze: charakter swoim niewyobrażalnym wokalem i charyzmą.

Oficjalnie w 1974 roku zaistnieli przed szerszą publiką za sprawą coveru, polskiej wersji "Ain't No Sunshine". Nagranie, które w wersji Budki nosi tytuł "Sen o dolinie", nijako otworzyło im drogę do kariery. Zwrócili na siebie uwagę wytwórni i zapewnili szereg koncertów. Już w 1975 roku wydali debiutancki krążek "Cień wielkiej góry", w składzie: Krzysztof Cugowski, Andrzej Ziółkowski, Tomasz Zeliszewski, Romuald Lipko. Gościnnie na płycie pojawił się sam Czesław Niemen, Alibabki i Marek Stefankiewicz. Dziś niektórym może się to wydawać abstrakcją, ale w pierwotnej wersji materiał był wydany na płycie analogowej.

Album "Cień wielkiej góry" nakręcił spiralę kariery, która nie gaśnie do dziś. "Jest taki samotny dom", czy piosenka "Cień wielkiej góry" to jedne największych przebojów, które dziś z czystym sumieniem możemy uznać za nieśmiertelne.

Na przestrzeni niemalże 40-letniej kariery, Budka Suflera wydała 15 albumów studyjnych i 5 albumów koncertowych. Jednocześnie brali udział w tak wielu inicjatywach i projektach, że nawet zagorzali fani mają czasem problemy, aby to spamiętać.

Pomimo wielu rewolucji w składzie, do dziś niezmiennie grają: Romuald Lipko (klawisze, gitara basowa), Tomasz Zeliszewski ( perkusja), Mirosław Stępień (gitara basowa), Łukasz Pilch (gitara), oczywiście z Krzysztofem Cugowskim na czele.

Po koncercie w Palladium publiczność nie chciała wypuścić zespołu ze sceny, owacjami na stojąco domagała się bisu. Budka Suflera na pożegnanie zagrała "Cisza jak ta".

W 1994 roku podczas koncertu w Sopocie na 20-lecie istnienia zespołu, Krzysztof Cugowski żartował: "Obiecujemy, że następnego 20-lecia już nie będzie, bo nie mamy już siły na to". Dziś mamy 2012 rok, 40-lecie Budki Suflera coraz bliżej, a my możemy oglądać zespół na żywo, wciąż w rewelacyjnej formie!


Histeria po śmierci Kim Dzong Ila w... Warszawie

Pojechali metrem bez spodni 2012 [zdjęcia]

Palili jointy przed Sejmem [zdjecia + wideo]

Eksmisja squatu Elba przy Elbląskiej [zdjęcia]

dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie
od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto