Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski na 2022 rok. Warszawiacy zgłosili ponad 2 tys. pomysłów

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
UD Bielany / ścieżka z tarasem widokowym w Parku Olszyna zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego
Warszawiacy zgłosili ponad 2 tys. pomysłów w ramach budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Obecnie ratusz sprawdza możliwość ich realizacji, a następnie z tych pomysłów powstaną projekty, które trafią pod głosowanie mieszkańców. Co ważne, każdy może wyrazić swoją opinię i pomóc ulepszyć złożone projekty. Szczegóły poniżej.

Budżet obywatelski: warszawiacy zgłosili łącznie 2199 pomysłów

Stołeczny ratusz sprawdza obecnie możliwość realizacji pomysłów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Warszawiacy zgłosili ich łącznie 2199.

To bardzo ważny dla nas etap, ponieważ teraz możemy dopracować pomysły i zaproponować autorom zmiany. Wszystko po to, aby projekty, które powstaną, były jak najlepsze i mieszkańcy chętnie z nich korzystali - powiedziała Karolina Zdrodowska, dyrektor koordynator ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego.

Zobaczcie też:

Celem projektu jest budowa 18 zazielenionych roślinami wiat na przystankach autobusowych w Warszawie, w lokalizacjach skonsultowanych z mieszkańcami.

Wiata z roślinnością na dachu może zmagazynować nawet 90 l wody w czasie deszczu, a zamontowane na dachu rośliny mogą obniżyć latem temperaturę pod dachem wiaty o 3-5 stopni Celsjusza i pochłonąć 7,3 kg CO2 rocznie.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 650 000,00 zł

Tęczowa bieżnia, kawiarenka naprawcza i owocowy gaj. Najciek...

Ocena pomysłów zgłoszonych w bieżącej edycji trwa do 4 maja. Pierwszy etap, tj. ocena formalna, polega m.in. na sprawdzeniu czy autorzy dołączyli odpowiednie listy poparcia i prawidłowo przyporządkowali pomysły do poziomu ogólnomiejskiego albo dzielnicowego.

Z kolei w ramach weryfikacji merytorycznej pracownicy urzędu analizują m.in. czy zgłoszone projekty są zgodne z przepisami prawa, możliwe do realizacji we wskazanej lokalizacji, a ich koszt nie przekracza limitu kwotowego. Jeżeli jakiś pomysł nie spełnia kryteriów oceny, weryfikatorzy starają się zaproponować projektodawcom takie zmiany, dzięki którym będzie mógł być poddany pod głosowanie.

31 maja poznamy ostateczne wyniki oceny oraz listę projektów, które zostaną poddane pod głosowanie w czerwcu.

Zobaczcie też:

KOSZT PROJEKTU 500 000 zł

- Proponujemy powszechne na zachodzie rozwiązanie polegające na umieszczeniu nocników plenerowych dla psów w miejscach popularnie odwiedzanych przez właścicieli czworonogów - informują autorzy pomysłu. 

W celu zwiększenia skuteczności rozwiązania wymagane będzie przeprowadzenie szeregu szkoleń dla psów i właścicieli.

10 nietypowych projektów w budżecie obywatelskim. Nocniki dl...

Co ważne, warszawiacy również mogą pomóc ulepszyć złożone projekty. Na stronie bo.um.warszawa.pl można znaleźć opis każdego pomysłu, komentować i dyskutować o nich z projektodawcami i innymi mieszkańcami. Za pomocą przycisku ''Wyślij pytanie do autora'' można skontaktować się bezpośrednio z pomysłodawcą.

Zobaczcie też:

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto