MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 21.04.2024 w Warszawie. Najważniejsze wydarzenia od 14.04 do 20.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Warszawy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.04 a 20.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Dostał "mandat" za parkowanie - ponad 46 tysięcy złotych. ZDM: "Winny jest wyłącznie kierowca"”?

Przegląd tygodnia: Warszawa, 21.04.2024. 14.04 - 20.04.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Dostał "mandat" za parkowanie - ponad 46 tysięcy złotych. ZDM: "Winny jest wyłącznie kierowca"

Pan Cezary otrzymał „mandat” za parkowanie bez biletu. Nic dziwnego, gdyby nie kwota – ponad 46 tysięcy złotych. Pan Cezary parkował bez biletu aż… 155 razy. Jak przyznaje, po prostu zapomniał przedłużyć abonamentu mieszkańca. Ale teraz ma problem.

📢 Imprezy w Warszawie 20 i 21 kwietnia 2024. Weekend pełen niezapomnianych atrakcji. 30 najciekawszych wydarzeń

Co robić w Warszawie 20 i 21 kwietnia? Nachodzący weekend w stolicy zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W mieście odbędzie się m.in. inauguracja sezonu na Torze Wyścigów Konnych Służewiec oraz pierwszy w tym roku Nightskating. Nie zabraknie też wydarzeń artystycznych czy atrakcji dla najmłodszych. Zadowoleni będą również miłośnicy kuchni świata - wszystko za sprawą aż pięciu zlotów Food Trucków. Kliknij w zdjęcie i zobacz, gdzie warto wybrać się w sobotę i niedzielę w Warszawie.

📢 Wyścigi konne powróciły na Tor Służewiec w Warszawie. Za nami wielkie Otwarcie Sezonu Wyścigowego 2024. "Na to czekali wszyscy"

Na ten dzień czekali wszyscy fani gonitw na zielonej bieżni. W sobotę, 20 kwietnia odbyło się oficjalne Otwarcie Sezonu Wyścigowego 2024 na Torze Służewiec. W kalendarzu gonitw na 2024 zaplanowano 45 dni wyścigowych i blisko 400 gonitw. Sezon potrwa do 17 listopada.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 21.04.2024: 14.04-20.04.2024 Warszawa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Warszawie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowy street art na Żoliborzu. Uliczne słupki zostały przystrojone szydełkowymi "ubrankami"

Kilkadziesiąt żoliborskich słupków ulicznych zyskało piękne kolorowe "ubranka". To zasługa grupy rękodzielniczej działającej w Miejscu Aktywności Lokalnej na Żoliborzu. Obecnie przystrojono słupki znajdujące się przez MAL-em, ale inicjatorzy akcji zapowiadają upiększenie swoim włóczkodziełem również inne miejsca w dzielnicy. Szczegóły poniżej.

📢 Niezwykła impreza w Warszawie. Elektrownia Powiśle zamieniła się w stolicę naturalnych produktów. Trwają targi Jestem Organic

Targi Jestem Organic zawitały po raz kolejny do Warszawy. Jest to wyjątkowe wydarzenie oparte na świadomej relacji z różnymi darami natury. W sobotę i niedzielę w Elektrowni Powiśle możecie zobaczyć wystawców, lokalnych twórców, producentów i usług, które są w kontakcie z naturą. Co można nabyć podczas wydarzenia? Zobaczcie w naszej galerii.

📢 Fun Run na warszawskim Żoliborzu. Zawodnicy pobiegli w szczytnym celu. Chodzi o promocję wiedzy o autyzmie

W sobotę, 20 kwietnia w Warszawie odbył się charytatywny bieg "Fun Run dla autyzmu", którego celem jest promowanie wiedzy na temat autyzmu i osób funkcjonujących z różnym typem neuroróżnorodności.

📢 Ukryty cmentarz olędrów w Warszawie. Zrujnowane i zaniedbane miejsce nareszcie przejdzie metamorfozę

Cmentarz ewangelicki dawnych osadników niemieckich z XIX wieku, tzw. olędrów, znajduje się na Kępie Tarchomińskiej tuż przy samym wale wiślanym. Nekropolia, która została ujęta w gminnej ewidencji zabytków, od lat jest zaniedbywana. Teraz Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków poinformowało, że miasto odrestauruje pięć nagrobków nagrobków dawnych niemieckich osadników pozostałych na cmentarzu. Szczegóły poniżej.

📢 Drewniana willa pod Warszawą wkrótce może zostać zabytkiem. Eksperci badają historię budynku

Piękny drewniany dom znajdujący się przy ulicy Świerkowej w podwarszawskim Otwocku już wkrótce może stać się zabytkiem. Kilka dni temu odbyły się oględziny budynku. Obecnie pracownicy Wydziału Rejestru i Dokumentacji skrupulatnie badają jego historię i stan zachowania substancji zabytkowej. O działaniach związanych z willą poinformował w sieci Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

📢 Z Warszawy do Oradei. Polskie Linie Lotnicze LOT otwierają nowe połączenie. Poznaliśmy datę pierwszego rejsu

Polskie Linie Lotnicze LOT otwierają połączenie pomiędzy Warszawą a Oradeą. W pierwszy lot do miasta na zachodzie Rumunii, krajowy przewoźnik wyruszy 3 czerwca 2024 roku. Rejsy do Oradei będą wykonywane 4 razy w tygodniu, przez cały rok. To trzecie rumuńskie miasto w siatce PLL LOT, po Bukareszcie i Kluż-Napoce. Bilety na loty są już dostępne. Ich cena zaczyna się od 469 złotych w dwie strony.

📢 Fala bankructw na Mazowszu? Wyprzedają domy i mieszkania. Ceny od komorników poniżej średniej rynkowej

Prezentujemy najciekawsze licytacje komornicze w kwietniu 2024, w województwie mazowieckim. W naszym przeglądzie znajdziecie najciekawsze licytacje nieruchomości z Warszawy i okolic. Komornicy z Mazowsza oferują wiele nieruchomości, które można zakupić w atrakcyjnych cenach i przeznaczyć je na inwestycje. Do kupienia są m.in. domy jednorodzinne na atrakcyjnie położonych działkach i mieszkania w dobrych cenach.

📢 Ustalono sprawców zniszczenia wilanowskiej pasieki. To Ukrainka i Białorusin. Mają po 13 lat. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

Policja ustaliła sprawców zniszczenia uli w pasiece na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w warszawskim Wilanowie. Dewastacji dokonano za pomocą gaśnicy, czego ofiarą padły trzy z dwudziestu żyjących tam pszczelich rodzin. Okazuje się, że odpowiadają za to zaledwie 13-letni obcokrajowcy - obywatelka Ukrainy i obywatel Białorusi. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

📢 Wypadek w al. Niepodległości w Warszawie. Samochód elektryczny uderzył w słup i stanął w płomieniach

Na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Madalińskiego doszło do bardzo groźnego wypadku. Kierujący samochodem elektrycznym, chcąc uniknąć kolizji, uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. W wyniku tego działania, auto stanęło w płomieniach. Droga jest zablokowana, trwają duże utrudnienia.

📢 Trasa tramwajowa na Rakowieckiej w przygotowaniu. Kiedy początek prac? Tory wrócą tu po ponad 50 latach

Brakujący odcinek torów na ul. Rakowieckiej łączący ul. Puławską z Al. Niepodległości powstanie w ciągu nieco ponad roku. Wykonawca zaczyna już przygotowania do wejścia na teren budowy, a tramwajarze zapowiadają zmiany w organizacji ruchu. Z kolei na początku maja ruszą przejazdy testowe na Goworka, Spacerowej i Gagarina.

📢 Akcja Żonkile 2024. Trwają obchody 81. rocznicy powstania w getcie warszawskim. W stolicy wręczą dwumilionowy żonkil

W czwartek, 19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Mieszkańcy Warszawy mogą zdobyć żółty żonkil niemal na terenie całego miasta.

📢 Tak powstaje powstaje Muzeum Getta Warszawskiego. Pokazano zdjęcia z wielkiej budowy w stolicy

Trwa budowa Muzeum Getta Warszawskiego przy ul. Siennej 60/Śliskiej 51 w Warszawie. Wystawa stała placówki będzie się składać z dziewięciu galerii i obejmować lata od końca XIX wieku do zakończenia II wojny światowej. Sam zabytkowy budynek będzie stanowił jej integralną część. Do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające aktualne efekty prac. Można je zobaczyć w poniższym artykule.

📢 Utrudnienia w ruchu w Warszawie. W weekend asfaltowanie na Gagarina. W połowie maja kierowcy pojadą tędy tuż obok tramwaju

W najbliższy weekend, 19-21 kwietnia, stołecznych kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Drogowcy ułożą ostatnią warstwę asfaltu na jezdni w kierunku Belwederskiej oraz skrzyżowaniu z Czerniakowską. Kierowcy w obie strony będą jeździli po jednej części drogi. Zmiany wiążą się z zbliżającymi się terminem uruchomienia linii tramwajowej na Gagarina - planowane jest to na połowę maja. Szczegóły poniżej.

📢 Syreny w Warszawie. Dlaczego w południe 19 kwietnia 2024 wyją syreny? W ten sposób miasto upamiętnia bohaterów

Syreny w Warszawie. W piątek, 19 kwietnia 2024, w samo południe w stolicy zawyją syreny. W ten sposób miasto upamiętni 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Alarm będzie rozbrzmiewać przez jedną minutę, będzie to sygnał ciągły. Szczegóły poniżej.

📢 Ostatnie Pokolenie znów blokuje ruch w Warszawie. To czwarty dzień ich działań. Aktywiści m.in. przyklejają się do ulic

Ostatnie Pokolenie wciąż blokuje główne arterie w Warszawie. Czwartek, 18 kwietnia, to czwarty dzień ich działań. Tym razem zablokowali ulicę Modlińską nad Kanałem Żerańskim. Aktywiści rozwinęli banery z napisem "Ostatnie Pokolenie" i przykleili dłonie klejem do ulicy. Ich protest to próba zwrócenia uwagi premiera na kwestię wykluczenia transportowego w Polsce. Szczegóły poniżej.

📢 Darmowe flagi Polski dla mieszkańców Warszawy. Gdzie w stolicy je odebrać? Wielka akcja z okazji 2 maja

2 maja wypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Aby uczcić to święto, Urząd Dzielnicy Praga-Południe zachęca wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji "Twoja Biało-Czerwona". W ramach wydarzenia będą rozdawane darmowe flagi narodowe. Gdzie i kiedy odebrać bezpłatne flagi? Sprawdźcie datę i adresy miejsc w artykule poniżej.

📢 Warszawa w TOP 3 najlepszych miast do spacerów na świecie. Te miejsca w stolicy kochają zarówno mieszkańcy, jak i turyści

Serwis internetowy Compare The Market opublikował ranking światowych miast najbardziej przyjaznych do spacerów. Okazuje się, że stolica naszego kraju znalazła się na podium prestiżowego zestawienia. Warszawa zajęła trzecie miejsce, wyprzedzając m.in. Helsinki i Paryż. Wynik z pewnością jest powodem do dumy, choć naszej redakcji wcale nie dziwi. W mieście nad Wisłą znajduje się bowiem wiele uroczych miejsc, po których można spacerować długimi godzinami. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto