Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chłopcy ze starokolejowych tras...

wiadukt
wiadukt
Uczestnicy ostatniej wyprawy "Z pociągu już nie zobaczysz" w minerskich korytarzach pod głogowską starówką. Pobyt w nich zaostrzył apetyty na późniejszą kiełbaskę z kolejarskiego ogniska na krańcach peronów w Lipince Głogowskiej...
Uczestnicy ostatniej wyprawy "Z pociągu już nie zobaczysz" w minerskich korytarzach pod głogowską starówką. Pobyt w nich zaostrzył apetyty na późniejszą kiełbaskę z kolejarskiego ogniska na krańcach peronów w Lipince Głogowskiej... Aski / Archiwum MLKS
Tylko przeczytaliśmy artykuł Szambelana o Starszych Panach na starszych kolejach, a tu - bęc ! Niespodzianka...

Na naszą skrzynkę mailową właśnie co dostaliśmy takie oto życzenia świąteczne, a które niniejszym przesyłamy dalej:
"Dużo zdrowia, czyli nie przeziębcie się po dyngusie a  smakołyki wcinajcie rozsądnie...   Życzą na Wielkanoc miłośnicy kolejki szprotawskiej z podziemi pod Głogowem (w załączeniu zdjęcie "Aski" z ostatniej naszej wyprawy)."
I załączono zdjęcie młodych chłopaków w ciemnościach głogowskich podziemi (przypominamy iż była to kolejna wyprawa z cyklu "Z pociągu już nie zobaczysz", która odbyła się 6 kwietnia br. wzdłuż linii kolejowej Głogów - Sława).
Oczywiście przyłączamy się do tych życzeń i przekazujemy je wszystkim czytelnikom MM-ki wraz z komunikatem lubuskich miłośników starych kolei:
Już za tydzień, z czwartku na piątek wyjazd po parowóz do Suchej Beskidzkiej (wyjazd potrwa przez cały piątek a w  sobotę prace już na miejscu w Czerwieńsku). Są jeszcze 2 - 3 wolne miejsca w samochodach dla chętnych, którzy chcieliby pojechać i trochę pomóc.  
Natomiast w sobotę, 26 kwietnia, rozkładanie zabytkowego parowozu w Czerwieńsku, od rana do ok. godz. 13-14.  
Wszystkich zainteresowanych pierwszym oglądem zabytku zapraszamy wraz z miłośnikami kolei szprotawskiej za tydzień w sobotę do Czerwieńska na powitanie parowozu. Im więcej będzie sympatyków i ciekawskich, tym będzie to przyjemniejsze wydarzenie.
  Jeżeli ktoś byłby natomiast chętny również i do pomocy przy rozkładaniu, może się zgłosić mailowo [email protected] lub telefonicznie 607 625 979.  
Mile widziani będą też "kronikarze", którzy obfotografują całą operację, nakręcą filmik lub po prostu spiszą swoje obserwacje.  
Będzie to zwieńczenie kilkuletnich starań sporego grona społecznego aktywu i hobbystów lubuskich, wspartych sympatią i środkami samorządu Czerwieńska i Zielonej Góry. Parowóz T-3 z 1909 r. to pierwszy eksponat zielonogórskiego muzeum kolejowego, pierwszego w Europie muzeum specjalizującego się w taborze tzw. kleinbahnów.  
Nie będzie brakiem skromności, jeżeli stwierdzimy, że na naszych oczach będzie się właśnie działa historia naszego miasta i regionu.  

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto