Czwarta porażka Olimpii z rzędu. Dobra gra nic nie dała [wideo]

Łukasz Szalkowski
Piotr Bilski (pomorska.pl)
Grudziądzanie znaleźli się już w poważnych tarapatach. Przegrali czwarty mecz z rzędu, choć zagrali dobre spotkanie.

Olimpia dobrze zaczęła spotkanie. Przeważała, co udokumentowała już w 13. minucie meczu. Błąd Szromnika wykorzystał Gawęcki, który dobił piłkę, która z rąk wypuścił golkiper Arki. 10 minut później powinno być już 2:0. Ruszkul znalazł się w świetnej sytuacji, ale z trzech metrów trafił w słupek bramki przyjezdnych.Do przerwy Olimpia nadal nadawała ton grze, ale wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie Olimpia nadal dominowała. Jednak to Arka strzeliła wyrównującego gola. Arkadiusz Aleksander pozostał bez krycia i dobił piłkę po dośrodkowaniu. Grudziądzanie nadal grali bardzo dobrze. W 77. minucie drugiego gola zdobyła Arka. Po kontrataku sam na sam z Fabiniakiem znalazł się Tomasik, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry niesamowitą bramkę zdobył Rzuchowski. Z 40 metrów huknął pod samą poprzeczkę bramki Olimpii.Grudziądzanie przegrali czwarte spotkanie z rzędu. Pozostaną jednak na siódmym miejscu w tabeli.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia [relacja live, na żywo, online]-------------------------------------------------------------------------------------------------------------Olimpia Grudziądz 1:3 Arka Gdynia13' Dariusz Gawęcki                                        53' Arkadiusz Aleksander                                        77' Piotr Tomasik                                        87' Michał RzuchowskiOlimpia Grudziądz: 26. Bartosz Fabiniak - 3. Adrian Bielawski, 2. Michał Łabędzki, 28. Michal Piter-Bučko, 27. Marcin Woźniak - 7. Robert Szczot (70, 33. Adrian Frańczak), 14. Dariusz Kłus (90, 25. Sławomir Mazurkiewicz), 16. Dariusz Gawęcki, 11. Marcin Smoliński (70, 6. Adam Banasiak), 9. Piotr Ruszkul - 18. Adam Cieśliński.Arka Gdynia: 13. Michał Szromnik - 16. Adrian Budka, 28. Kamil Juraszek (46, 8. Marcus Vinícius), 3. Krzysztof Sobieraj, 7. Piotr Tomasik (90, 25. Paweł Wojowski) - 19. Michał Rzuchowski, 15. Radosław Pruchnik, 33. Tomasz Jarzębowski, 14. Mateusz Szwoch (81, 11. Michał Szubert), 20. Marcin Radzewicz - 22. Arkadiusz Aleksander.Żółte kartki: Gawęcki, Bielawski