Dobrą zagrywką rozbili świdniczan

[email protected]
Niewiele ponad godzinę trwało spotkanie Trefla Gdańsk z Avią Świdnik. Gospodarze wygrali zdecydowanie w trzech setach, pozostawiając po sobie lepsze wrażenie. Świdniczanie grali nerwowo, a w końcówkach setów gubili się i nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Przegrana na Pomorzu była drugą Avii w obecnym sezonie.

Zespół Krzysztofa Lemieszka jechał do Gdańska w bojowych nastrojach z zamiarem wywalczenia pierwszego kompletu punktów w obecnych rozgrywkach. Szkoleniowiec podkreślał, że kluczem do zwycięstwa będzie jak najszybsze opanowanie nerwów.

Niestety, jego zawodnikom ta sztuka się nie udała. Już na początku Marcin Jarosz dostarczył gdańszczanom trzy punkty, co spowodowało prowadzenie gospodarzy 4:1, a następnie 9:4. Avii nie pomogły nawet dwa czasy, miejscowi grali zdecydowanie lepiej i powiększali swoją przewagę, która na koniec seta wyniosła aż 11 punktów.

Przebieg pierwszej partii pozytywnie wpłynął na świdniczan, którzy w drugiej odsłonie zagrali dużo odważniej i skuteczniej. To jednak wystarczyło tylko, aby prowadzić równorzędną grę do stanu 22:22. Później więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Jerzego Strumiło, wygrywając ostatecznie do 23.

W czwartej partii od początku inicjatywa należała do zespołu Avii, która przy dobrej zagrywce Jarosza wyszła na prowadzenie 4:0. Taką przewagę goście utrzymali jednak tylko do połowy seta i wtedy do głosu doszli gospodarze. Wyrównali stan rywalizacji na 15:15 (głównie za sprawą błędów w przyjęciu Avii), po czym wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie. Przyjezdni w porę się otrząsnęli i doprowadzili do stanu 22:22. Niestety, to było wszystko, co pokazali w tym meczu. 23. punkt zdobył Michał Żuk, a dwa kolejne oczka dołożył atakujący Daniel Wilk.

Avia przegrała drugie wyjazdowe spotkanie w tym sezonie, choć w drugim i trzecim secie pokazała się z dobrej strony. Na inne zespoły z pewnością by to wystarczyło, jednak dobrze dysponowany zespół spadkowicza z PlusLigi nie dał się zaskoczyć i odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Trefl Gdańsk – Avia Świdnik 3:0 (25:14, 25:23, 25:22)

Trefl: Gorzkiewicz, Żuk, Chaberek, Wilk, Świrydowicz, Węgrzyn, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Skórski, Naliwajko. Trener: Jerzy Strumiło.
Avia: Makowski, Guz, Jarosz, Jaskulski, Malicki, Wójcicki, Kowalski (libero) oraz Dziewit, Pawłowski, Grabarczyk. Trener: Krzysztof Lemieszek.