Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fikcyjny sklep internetowy na ratunek ofiarom przemocy domowej. "Nie bój się prosić o pomoc"

Sandra Gozdur
Sandra Gozdur
pixabay.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
Pandemia koronawirusa spowodowała, że w mieszkaniach przebywamy znacznie więcej, niż dotychczas. Dlatego jest to szczególnie groźny czas dla osób doświadczających przemocy domowej. W Internecie utworzono fikcyjny sklep, którego zadaniem będzie pomoc ofiarom przemocy. Poszkodowani będą mogli poinformować o swojej sytuacji i poprosić np. o wezwanie policji. Więcej w artykule poniżej.

Rumianki i bratki

Przemoc domowa istniała i istnieje nadal. Obecna sytuacja, czyli m.in. ograniczenia w przemieszczaniu się, jest szczególnie trudna dla osób, które tej przemocy doświadczają. Ofiary mieszkające w jednym domu z oprawcą nie mają gdzie się podziać, a zamknięte z nimi na czas kwarantanny narażone są na jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Krystyna Paszko znalazła sposób na pomoc ofiarom przemocy domowej. Poszkodowane osoby mogą zgłaszać się do fikcyjnego sklepu. Opcje są dwie – można napisać i poprosić o wsparcie lub zakomunikować, że konieczne jest wezwanie policji.

- Jeśli jesteś w kwarantannie lub izolacji z toksycznym, przemocowym partnerem/partnerką/inną osobą, napisz do fikcyjnej firmy Rumianki i bratki - naturalne kosmetyki SKLEP lub na mail: [email protected] z zapytaniem o Naturalne Kosmetyki do Ciała (których oczywiście nie mam), a ja na bieżąco będę sprawdzać, co u Ciebie – zakomunikowała Krystyna na swoim Facebooku.

Napisała także, że można złożyć zamówienie i podać swój adres. Będzie to wtedy komunikat dla administratorów strony, że konieczne jest wezwanie policji.

- Przemoc domowa wzrosła o 40% w czasie pandemii. Nie bój się prosić o pomoc. Pamiętajcie że możecie na nas liczyć, nie bójcie się prosić o pomoc – dodała na koniec.

Centrum Praw Kobiet

O pomoc można zgłosić się także do Centrum Praw Kobiet, które cały czas pracuje zdalnie. Na konsultacje z psychologiem lub konsultacje prawne można umówić się zarówno telefonicznie, jak i mailowo.
Telefony:

  • interwencyjny (600-07-07-17) – całodobowo
  • zaufania (22 621 35 37) – 10:00-16:00 (psychologiczny: od pon. do pt. (bez czwartków), prawny: czwartki)

W Warszawie prowadzony jest również Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia, który może dać bezpieczne schronienie dla osób, które są zmuszone opuścić dom ze względu na przemoc.

Nie przegapcie


Zobaczcie też:

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto