Grand Prix Włocławka w pływaniu

Zawodnicy WKN Jacques
Zawodnicy WKN Jacques Nadesłane

Niedawno na włocławskim basenie Delfin odbyły się zawody Grand Prix Włocławka w pływaniu, które zorganizował UKP Wodnik.W imprezie wystąpiło 146 zawodników z 17 klubów naszego województwa. Konkurencje rozgrywane były w czterech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców: 9-10 lat, 11-12 lat, 13-14 lat oraz 15-16 lat. Odbyły się także sztafety.W tzw. klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce wywalczyła MUKS Piętnastka Bydgoszcz, której reprezentanci wywalczyli 15 pierwszych, 12 drugich, 10 trzecich lokat.Najwyżej z klubów z regionu na piątym miejscu sklasyfikowano Włocławski Klub Nurkowy Jacques (8-12-11). Szóstą lokatę wywalczył KP Delfin Włocławek (5-6-5), dziewiątą zajął UKS Kurort Ciechocinek (3-0-1), a dziesiątą UKP Wodnik Włocławek (1-9-9). SZCZEGÓŁOWE WYNIKI ZAWODÓWNajlepiej spisał się Wojciech Nowakowski (WKN Jacques), który czterokrotnie zajmował pierwsze miejsce i został uznany najlepszym zawodnikiem wśród 10-latków. Ponadto z WKN Jacques czterokrotnie medalowe pozycje zajęli: Aleksander Ślufiński (2-1-1), Wojciech Barczykowski (1-2-1), Olaf Gębka (0-3-1) i Alicja Zaborowska (0-3-1), po trzy Maciej Glonek (0-1-2), a dwie Jagoda Pawlak (0-0-2). Ponadto drugą lokatę wywalczyła Jagoda Syska, trzecie: Zuzanna Kłos i Julia Ćwiklińska. Na każdym stopniu podium uplasowały się także sztafety.Dorobek UKS Kurort Ciechocinek to występy Michał Kulpy, który trzykrotnie był pierwszy, a raz zajął trzecie miejsce.Z KP Delfin po cztery medalowe pozycje wywalczyli: Maria Kowalska (2-1-1) oraz Amelia Gajdzińska (1-2-1), Marcel Obielecki (0-2-2), a trzy Alan Rosołowski (1-1-1). Ponadto wymienione dziewczęta razem z Tymoteuszem Obieleckim i Bartłomiejem Rosołowskim kazali się najlepsi w sztafecie mieszanej (11-12-latków).