I Bieg o puchar Zawiśla 2013 [wyniki]

I Bieg o puchar Zawiśla 2013 - wyniki i zdjęcia.

Pierwszy Bieg o Puchar Zawiśla za nami!!!

Piękna słoneczna pogoda, malownicze tereny i niemal tysiąc startujących dzieci w czwartek, 18 kwietnia pobiegło po medale, puchary i nagrody, ale przede wszystkim po dobrą zabawę i po zdrowie.

Po raz pierwszy w zawodach wystartowali przedszkolacy, na starcie odmeldowało się 193 maluszków i starszaków . Najliczniejsza ekipa młodziutkich biegaczy przybyła autokarem z Publicznego Przedszkola nr 9. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 300 metrów. W biegu dziewczynek zwyciężyła po zaciętej walce Amelia Lewandowska z Przedszkola nr 7, pokonując na mecie dosłownie o centymetry prowadzącą od startu Maję Woźniak z Przedszkola nr 9 i Gabrysię Wilińską z Przedszkole nr 9.

Wśród chłopców sędziowie już nie mieli wątpliwości- wygrał Tomek Bajraszewski P 9, przed Jakubem Kępskim z P 9 oraz Łukaszem Nowakowskim z Przedszkola nr 7.

Uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania dystans 500 m i wśród dziewcząt ( 132 startujących) zwyciężyła Nikola Sobańska SP 20, przed Klaudią Kaźmierską z SP 14 i Natalią Chabasińską z SP 23, a wśród chłopców ( 129) triumfował Filip Wawrzonkowski z SP 23, przed Adamem Wójtowiczem z SP 23 oraz Filipem Szymańskim z SP 3.

Bieg gimnazjalistek na dystansie 1000 m przyniósł zwycięstwo reprezentantce gospodarzy – wygrała Alicja Waśkowska z G 8, przed Agatą Jałoszyńską z G 7 i Weroniką Nowicką z G 12.

Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Adrian Klonowski z G 7, który pokonał Patryka Pasternaka z G 7 oraz Konrada Terpińskiego z G 12.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU
Organizatorem zawodów był Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz Zespół Szkół nr 8 we Włocławku.

Nagrody biegaczom wręczali: Stanisław Stanowski- inspektor Wydziału Kultury i Sportu UM Włocławek oraz Anna Szafrańska prezes M SZS. Puchary za masowość otrzymało Publiczne Przedszkole nr 9, Szkoła Podstawowa nr 23 oraz Gimnazjum nr 12. Puchary ufundował dyrektor Zespołu Szkół nr 8 Jacek Kazanecki.

Puchary dla gimnazjalistów ufundował prezes Klubu Sportowego Sprinter. Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg rozlosowano nagrody niespodzianki.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim uczestnikom biegu, licznie zgromadzonym kibicom, pracownikom Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Miejskiej.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe