I Janikowska Dyszka już za nami! [zdjęcia]

Impreza zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Janikowie odbyła się w ramach Dni Janikowa.

Uczestnicy Dyszki pokonali 10 km biegu i 5 na trasie w Nordic Walking. Liczba biorących udział przekroczyła 500 osób, co było miłą niespodzianką dla organizatorów. W imprezie udział wzięło ponad 100 kobiet. Zawodnicy reprezentowali trzy kategorie wiekowe od 16 do 80 lat.

Trzy pierwsze miejsca w kategorii open mężczyzn zajęli: Anton Potocki z Ukrainy 00:30,58, Marek Kowalski z SKLA Sopot 00:31,29, oraz Wołodymir Timaszow z Ukrainy 00:31,36. W kategorii open kobiet na najwyższym podium znalazła się Andżelika Dzięgiel z Lulkowa 00:38,18, drugie miejsce zajęła Kamila Grzonka z Floriana Chojnice 00:41,33, a na trzecim miejscu uplasowała się Elżbieta Wojciechowska z TG Sokół Gniewkowo 00:41,39. Natomiast wśród zawodników Nordic Walking pierwsze miesjce zajął Przemysław Stupnowicz z Forever Young Łódź 00:32:05, drugie Ryszard Dembowski z Torunia 00:33:04, ostatnie miejsce na podium przypadło Piotrowi Koch ze Sportu i Rekreacji Mogilno. Wśród kobiet najlepsza była Maria Antczak-Kretkowska z Wrześni 00:37:35, za nią metę przekroczyła Barbara Możdżeń z Gniezna 00:37:48, a trzecie miejsce należało do Anity Kęsiak-Paszkiewicz z Forever Young Łódź 00:40:13.

Dla Gminy Janikowo zadowalający był fakt, że ponad setka uczestników, czyli 20% startujących to mieszkańcy miasta. Na trasach były rozstawione punkty z napojami oraz kurtyny wodne. Mimo upału ponad pół tysiąca zawodników z dumą przyjęło medale. Po zakończonych zawodach na uczestników czekał pyszny obiad.

Osobom,które stanęły na podium wręczono pamiątkowe oraz upominki. Odbyło się również losowanie nagród wśród wszystkich startujących w Dyszce, którym wręczono nagrody rzeczowe m.in. mini wieżę stereo, żelazko, odkurzacz, kosze z gęsiną, leżaki ogrodowe, bony na zakupy w sklepach sportowych, bony paliwowe i wiele innych.

Na koniec imprezy wystapiły janikowskie zespoły: Szulerzy oraz Hemoglobina. Wszystkim dopisywały świetne humory, a organizatorzy zapowiedzieli na przyszły rok kolejne tego typu wydarzenie. Zapewnili, że będzie równie imponujące jak tegoroczne.