I Turniej w Piłkę Ręczną Chłopców o Puchar Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie

16 listopada 2011 roku na hali w Lubartowie odbył się Turniej w Piłkę Ręczną Chłopców o Puchar Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie. W turnieju udział wzięło 6 drużyn z Lublina, Lubartowa i Ulan-Majorat.

Mecze rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły w każdej. Po fazie grupowej zespoły grały w systemie: zespoły z 3 –go miejsca w grupie zajęły miejsce 5/6 w turnieju, z 2 –go miejsca w grupie walczyły o miejsce 3 w turnieju, 1 –go miejsca w grupie walczyły o miejsce 1 w turnieju. Cały turniej wygrała drużyna z II LO w Lublinie, która w finale pokonała zespół z RCEZ w Lubartowie. Trzecie miejsce zajęła drużyna z gospodarzy Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie (I skład), 4 – Gimnazjum z Ulan-Majorat( II skład), 5/6 – Gimnazjum w Ulan-Majorat(I skład) i ZS nr 2 w Lubartowie (II skład). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano – Jakuba Buksińskiego z II LO w Lublinie, natomiast najlepszym bramkarzem został – Piotr Tomasiak ZS nr2 a najlepszym strzelcem został Przemysław Wisznicki z Gimnazjum w Ulan-Majorat ( 25 bramek ).Wybrano również najlepszych zawodników w swoich drużynach:- w Gimnazjum w Ulan-Majorat ( II ) - Kacper Rogoziński,- w Gimnazjum w Ulan-Majorat ( I ) – Jakub Koczkodaj,- ZS nr 2 w Lubartowie ( II ) – Kacper Polichańczuk,- ZS nr 2 w Lubartowie ( I ) – Mariusz Lal,- RCEZ W Lubartowie – Michał Szczęsny,- II LO w Lublinie – Jakub Buksiński.Całe zawody sędziowała dwójka sędziów – Stefan Targosiński i Bogdan Pomorski.Opiekę medyczną nad zawodnikami sprawowała Pani Anna Greguła.Zespoły jak i najlepsi zawodnicy zostały nagrodzone pucharami, statuetkami oraz dyplomami, które ufundowało Starostwo Powiatowe Lubartów. Wręczenia nagród dokonała Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie – Anna Wojtowicz.Wyniki poszczególnych spotkań:Grupa AZS nr 2 Lubartów(I) – II LO Lublin 11 : 12II LO Lublin - Gimnazjum w Ulan-Majorat(I) 12 : 12Gimnazjum w Ulan-Majorat(I) - ZS nr 2 Lubartów(I) 8 : 10Grupa BZS nr 2 w Lubartowie ( II ) - Gimnazjum w Ulan-Majorat ( II ) 11 : 14RCEZ Lubartów - Gimnazjum w Ulan-Majorat ( II ) 12 : 15ZS nr 2 w Lubartowie ( II ) - RCEZ Lubartów 6 : 12 Mecz o 3 miejsceZS nr 2 Lubartów (I) - Gimnazjum w Ulan-Majorat ( II ) 19:10Mecz o 1 miejsceII LO Lublin - RCEZ W Lubartowie 11 : 8Kolejność końcowa turnieju:1.
II LO Lublin - opiekun Anna Skowrońska2.
RCEZ w Lubartowie - opiekun Marek Filipiuk3.
ZS nr 2 w Lubartwie (I) - opiekun Marek Kitliński4.
Gimnazjum w Ulan-Majorat ( II ) - opiekun Wiesław Zienkiewicz5.
Gimnazjum w Ulan-Majorat(I) - opiekun Wiesław ZienkiewiczZS nr 2 w Lubartowie ( II ) - opiekun Marek KitlińskiOrganizatorem turnieju był Marek Kitliński, nauczyciel wychowania fizycznego pracujący w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Autor opisu: Marek KitlińskiFoto: Inspiracja Studio