Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

IX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w Białymstoku

Ewika
Ewika
Fot; : http://www.poranny.pl/
Fot; : http://www.poranny.pl/ Ewika
W najbliższy poniedziałek (9 maja) rozpoczyna się IX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki, który potrwa do 20 maja. Celem Festiwalu jest prezentacja osiągnięć szkół wyższych o także przybliżenie świata nauki.

Każda z 13 uczelni ma wyodrębnione w kalendarium festiwalowym dni, podczas których zaprezentuje swoje osiągnięcia, a wybrane prezentacje festiwalowe zostaną przedstawione także podczas Dnia Akademickiego 27 czerwca na Rynku Kościuszki.
Koordynatorem tegorocznego festiwalu jest Politechnika Białostocka, w związku z tym inauguracja festiwalu odbędzie się na Politechnice Białostockiej (Aula Duża przy Wydziale Elektrycznym, ul. Wiejska 45D). 9 maja o godz. 10.15. W programie Koncert Chóru Politechniki Białostockiej i Zespołu Kameralnego pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej, wystąpienie JM Rektora Politechniki Białostockiej prof. dr. hab. inż. Tadeusza Citki i zaproszonych gości oraz wykład prof. dr. hab. inż. Zdzisława Gosiewskiego pt. "Roboty mobilne - teraźniejszość i przyszłość". 
Podczas poprzednich edycji imprezy Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Również w tym roku nie zabraknie ciekawych prezentacji, wykładów, spotkań, przedstawień, koncertów. Na pewno każdy, niezależnie do wieku, wykształcenia i zainteresowań, znajdzie coś dla siebie.
9 i 10 maja na Politechnice Białostockiej będzie można np. uczestniczyć w interaktywnych zabawach z elektroniką, zapoznać się ze sterowaniem obiektami latającymi lub obejrzeć wystawę prac studentów kierunku Architektura Wnętrz czy wystawę obrazów olejnych autorstwa dr arch. wnętrz Tatiany Misijuk. Chętni będą mogli wziąć udział w "Akademii młodego dziennikarza" lub poznać fraktalny świat, zobaczyć niewidzialne czy wykonać kolorowe eksperymenty chemii w środowisku. Bardzo ciekawie zapowiada się pokaz multimedialny o Dreźnie, przedstawiający zabytki i główne atrakcje turystyczne Drezna oraz prezentacja okoliczności powstania i rozwoju fabryki Moesa w Choroszczy.
Kolejne dni festiwalu to prezentacje kolejnych uczelni, a propozycji jest naprawdę bardzo dużo, m. in. będzie można poznać kulturę Cyganów z Andaluzji, obejrzeć prezentację osobliwości turystycznych w Polsce i na świecie, nauczyć się podstawowych zabiegów ratunkowych, zbadać DNA, oddać się w ręce studentek Wyższej Szkoły Kosmetologii i Ochrony Zdrowia, które wykonają profesjonalny makijaż, obejrzeć przedstawienie " Białe małżeństwo" T. Różewicza, poznać niezwykły świat porostów czy owadów, obejrzeć kroniki filmowe z okresu PRL, wysłuchać koncertu muzyki gitarowej, muzyki dawnej lub muzyki wokalnej, nauczyć się haftu artystycznego lub udzielania pierwszej pomocy. Chętni będą mogli poddać się badaniu elektrokardiograficznemu oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze, a także nauczyć się nowoczesnych metod planowania rodziny czy zwiedzić Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Na wszystkie imprezy festiwalowe wstęp jest bezpłatny.
Szczegółowy program imprez IX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki dostępny jest na stroniehttp://www.festiwal.pb.edu.pl/

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto