Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jeziorko Czerniakowskie. Ścieżka ekologiczna, specjala łódź i więcej koszy na śmieci

Przemysław Miller
Jeziorko Czerniakowskie. Ścieżka ekologiczna i więcej koszy na śmieci
Jeziorko Czerniakowskie. Ścieżka ekologiczna i więcej koszy na śmieci Przemysław Miller
Największy naturalny zbiornik wodny w stolicy czeka prawdziwa rewolucja. Ten unikatowy na europejską skalę obiekt przyrodniczy wkrótce zmieni się nie do poznania. Więcej w artykule poniżej

W tym roku zostanie znacznie rozbudowana dotychczasowa ścieżka ekologiczna. Zarząd Zieleni ustawi również specjalne szlabany i słupki, które skutecznie umożliwią nielegalną zwałkę śmieci, zbudowane zostaną też specjalne drewniane schody, które staną się atrakcją plaży i miejskiego kąpieliska przy ul. Jeziornej.

Jedną z planowanych atrakcji ma być też przeprawa przez Jeziorko Czerniakowskie ekologiczną łodzią napędzaną siłą mięśni nóg. Planuje się, że łódź będzie pływać na wysokości dawnego mostu przy ul. Goraszewskiej.

Miasto chce również Przewiduje się również zintensyfikowanie różnego rodzaju działań, które docelowo mają zapewnić czystość i porządek na tym terenie. Teren rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie ma być regularnie sprzątany z odpadów i wysypisk, na bieżąco będą odbierane śmieci ze 100 koszy.

Zarząd Zieleni zadba o skuteczną ochronę zwierząt i roślin. W planach jest zarybianie akwenu narybkiem sandaczy i węgorzy, utrzymywanie naturalnych łąk oraz odbudowa pierwotnego drzewostanu łęgowego-grądowego poprzez nasadzenie 250 drzew rodzimych gatunków.

Zobacz również: Jeziorko Czerniakowskie z osiedlem w sąsiedztwie. Ratusz tłumaczy, że w ten sposób chce ochronić rezerwat, mieszkańcy protestują

To jeszcze nie wszystko, bo w niedalekiej przyszłości planuje się jeszcze dodatkowe nasadzenie 2 tys. sadzonek dzikiej róży. Różany żywopłot ma powstać wzdłuż ul. Jeziornej.

Konserwacji, czyszczeniu i remontom zostaną poddane zamontowane tu kilka lat temu budki lęgowe i karmniki dla ptaków oraz pływająca platforma lęgowa dla rybitw, którą zdewastowano.
Zostanie także zatrudniony strażnik rezerwatu, do obowiązków którego będzie należało monitorowanie stanu obiektu podczas codziennych obchodów, monitorowanie szkód, stanu czystości oraz zgłaszanie interwencji do właściwych służb mundurowych.


od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto