Język angielski - jak doskonalić swoje umiejętności?

langloo.com
langloo.com
Udostępnij:
Znasz już podstawowe słowa? A nawet potrafisz się porozumieć w języku angielskim? Świetnie! Teraz czas na doskonalenie i rozwijanie tych umiejętności. Oto 6 przydatnych wskazówek, jak to właściwie robić.

1. Czytaj książki w języku angielskim!

Oczywiście życzymy Ci, abyś czytał Shakespeara w oryginale, jednak na początek proponujemy zdecydowanie łatwiejsze rozwiązanie... Wybierz interesującą Cię książkę pisaną w języku angielskim i spróbuj ją codziennie czytać przez co najmniej 15 minut. Nie przejmuj się tym, że na razie rozumiesz tylko co trzecie słowo. Skup się na wyrażeniach, które już znasz, a resztę spróbuj wywnioskować z kontekstu. Skorzystaj ze słownika i sprawdź znaczenie słów, które często się powtarzają lub tych, które stanowią dla Ciebie największy problem w zrozumieniu tekstu. Nie tłumacz słowa po słowie, bo to strata czasu. Już po kilku takich sesjach powinieneś zauważyć efekty tego ćwiczenia – zwiększy się Twój zasób słownictwa oraz wzrośnie poziom rozumienia tekstów!

2. Oglądaj filmy w języku angielskim

Wybierz dowolny film lub serial i oglądaj go w oryginale. Zobaczysz, jak szybko osłuchasz się z językiem i zaczniesz rozumieć język angielski w mowie. Jeśli oglądanie filmów z oryginalnym lektorem jest jeszcze dla Ciebie za trudne możesz je oglądać z napisami, ale wyłącznie angielskimi. Dobrym pomysłem jest oglądanie tego samego filmu kilka razy – słysząc znajomy tekst za każdym razem będziesz rozumieć coraz więcej, co stanowi najlepszy dowód na to, że Twoje wysiłki nie idą na marne!

3. Pisz dziennik lub blog

Zastanów się nad założeniem dziennika lub bloga w języku angielskim! To doskonały sposób na rozwijanie umiejętności pisania oraz wykorzystania w praktyce poznawanego słownictwa. Napisz codziennie kilka
zdań o tym, jak spędziłeś dzień i z kim się spotkałeś, a po jakimś czasie wróć do tych notatek i spróbuj je ocenić. Jeśli będziesz prowadzić regularnie swój dziennik lub blog to już po kilku samodzielnie napisanych notatkach zauważysz, że pisanie po angielsku nie stanowi dla Ciebie takiego problemu jak wcześniej.

4. Słuchaj muzyki po angielsku

Z pewnością masz ulubionych wykonawców śpiewających po angielsku. Wpisz w wyszukiwarkę tytuł, swojej ulubionej angielskiej lub amerykańskiej piosenki oraz słowo "lyrics".
Brawo! Właśnie znalazłeś jej tekst! Teraz wydrukuj go i śledź słowa synchronizując je z utworem – zwróć uwagę na wymowę poszczególnych słów i postaraj się ją zapamiętać. Następnie włącz piosenkę po raz kolejny i spróbuj ją zaśpiewać wraz z Twoim ulubionym wykonawcą. Powtarzaj tę czynność przy każdej możliwej okazji. W ten sposób bez wysiłku opanujesz angielską wymowę, a przy okazji lepiej zrozumiesz o czym śpiewa piosenkarz.

5. Rozmawiaj z "native speakerami"

Szukaj kontaktów z native speakerami, czyli osobami, których języka angielski jest językiem rodzimym – rozmowa z nimi to najlepsza weryfikacja i praktyka Twoich umiejętności. Nie myśl o tym, że Twój angielski jest jeszcze niedoskonały i że czasami popełniasz błędy. Native speakerzy doceniają wysiłki obcokrajowców, którzy chcą się uczyć ich języka i przymykają oko na błędy w wymowie czy gramatyce. Jeśli nie masz możliwości wyjazdu za granicę, a w Twoim otoczeniu nie ma żadnych native speakerów, skorzystaj z Internetu i aplikacji, które umożliwiają rozmowy głosowe – na świecie jest wiele osób, które chętnie z Tobą porozmawiają
umożliwiając poćwiczenie Twojej angielszczyzny!

6. Ucz się regularnie i wierz w siebie

Pamiętaj, że aby osiągnąć sukces musisz uczyć się regularnie. Poświęć przynajmniej trzy godziny w tygodniu na naukę angielskiego. Każdego dnia postaraj się znaleźć chociaż pięć minut na szybką powtórkę słownictwa, którego ostatnio się nauczyłeś. Tylko regularne ćwiczenia są gwarancją sukcesu. Nie poddawaj się! Stosując powyższe reguły nawet najbardziej oporne na naukę języka obcego osoby, w końcu zaczną mówić w języku angielskim!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Trwa XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW w Gdyni

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie