Juniorzy TKM z kompletem zwycięstw

W weekendowych pojedynkach III ligi i ligi juniorów niespodzianek nie było. Następne mecze w styczniu przyszłego roku

Obie włocławskie drużyny trzecioligowe w pierwszej kolejce rundy rewanżowej wystąpiły na własnych parkietach.Będący w ścisłej czołówce AKM Portofino bez większych problemów pokonał wysoko drużynę z Chełmna. Spotkanie jedynie w pierwszej kwarcie miało wyrównany przebieg. W następnych toczyło się pod dyktando zespołu trenera Marcina Piekarskiego.Gospodarze systematycznie powiększali przewagę wygrywając ostatecznie różnicą ponad 40 punktów. Sześciu zawodników zanotowało w tym pojedynku dwucyfrowy dorobek, a punkty zdobywali wszyscy zawodnicy, których miał do dyspozycji szkoleniowiec.TKM podejmował natomiast Noteć 1938 Inowrocław zespół, zaliczany do ścisłej czołówki rozgrywek. Pierwsza kwarta była stosunkowo wyrównana, jednak w drugiej dała o sobie znać przewaga doświadczenia i siły fizycznej rywali. Goście uzyskali zdecydowane prowadzenie (21 punktów), które gospodarze zniwelowali dopiero w końcówce. O przegranej zdecydował nie tylko brak koszykarzy z szaerokiej kadry WTK Anwil, ale też wyraźne zmęczenie większości (poza Mariuszem Zychem) koszykarzy trudami sobotniego meczu na szczycie w lidze juniorów.Włocławianie na mecz rewanżowy z pierwszym zespołem Novum/Astoria jechali z jasno określonym celem obrony wywalczonej w pierwszym spotkaniu niewielkiej przewagi (we Włocławku było 76:70).Pojedynek od początku był bardzo wyrównany, o czym najlepiej świadczy fakt, że w pierwszej połowie wynik najczęściej oscylował wokół remisu, a zakończył się on jednopunktowym prowadzeniem podopiecznych trenera Grzegorza Kożana.Rozstrzygająca była 3. kwarta, w której włocławianie dzięki dobrej obronie wyraźnie powiększyli przewagę odnosząc kolejne, dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.Dzięki tej wygranej włocławianie w praktyce zapewnili sobie tytuł mistrzów województwa. Trudno bowiem przy- puszczać aby w 8 pozostałych spotkaniach rundy rewanżowej trzykrotnie przegrali z rywalami znacznie ustępującymi im klasą. Najlepiej świadczy o tym fakt, że najniższe różnice w meczach z zespołami tej grupy to 30 (z TKM II) i 32 (z AKM) punkty.