"Kamienica na Nalewkach". Zobacz kultowy spektakl w Teatrze Żydowskim [KONKURS ROZWIĄZANY]

Karolina Kowalska
"Kamienica na Nalewkach". Zobacz kultowy spektakl w Teatrze Żydowskim [KONKURS]
"Kamienica na Nalewkach". Zobacz kultowy spektakl w Teatrze Żydowskim [KONKURS] mat. pras.
15 stycznia po raz 200 na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie zaprezentowany zostanie spektakl „Kamienica na Nalewkach” z gościnnym udziałem Mariana Opani. To nie pierwszy raz, kiedy Marian Opania pojawi się w tym spektaklu: razem z Szymonem Szurmiejem bawili publiczność swoimi wspaniałymi skeczami w telewizyjnej wersji widowiska z 2000 roku czy podczas Festiwalu Warszawa Singera. Marian Opania wystąpi również 16 i 17 stycznia. A my mamy dla Was bilety na te przedstawienia!

Widowisko „Kamienica na Nalewkach” jest wspólną podróżą do miejsc, których już nie ma, a które wracają echem melodii, głosami ulicznych śpiewaków i nawoływaniem matek, przypominających pociechom, że stygnie rosół i szabasowy czulent.

Spektakl przenosi nas do jedynego w swoim rodzaju świata, ukazującego życie codzienne Żydów z warszawskich Nalewek. Tu znajdziemy wszystko: kłótnie plotkarek, spiski swatek, porady lekarskie, wieczory szabasowe, schadzki kochanków i podwórkowe kapele. Takie Nalewki były symbolem żydowskiego świata - tętniącego życiem od świtu do nocy, pełnego gwaru i humoru. Dlatego możemy być pewni, że śmiech będzie nam towarzyszył przez cały wieczór.

Terminy spektakli: 15, 16 stycznia g. 19 i 17 stycznia g. 18

"Kamienica na Nalewkach" w Teatrze Żydowskim. Wygraj bilety na spektakl!

Co zrobić, aby je otrzymać?

1. zarejestrować się w naszym serwisie podając swoje imię i nazwisko (tylko do wiadomości redakcji)
2. Polubić na Facebooku warszawa.naszemiasto.pl
3. Polubić na Facebooku nasz specjalny serwis z konkursami - Konkursy Warszawa

4. odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Czego Ci brakuje z przedwojennej Warszawy?

Nagrody otrzymają autorzy najciekawszych i najbardziej oryginalnych odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 stycznia (piątek) do godz. 11:00. Odbiór zaproszeń przed spektaklem w Teatrze Żydowskim. W ODPOWIEDZI PROSIMY ZAZNACZYĆ, CZY WOLĄ PAŃSTWO WYGRAĆ BILETY NA SPEKTAKL 15, 16 CZY 17 STYCZNIA.

Zgłoszenia osób niezalogowanych oraz nie mających wypełnionego w całości profilu nie będą rozpatrywane.

Zapoznaj się z regulaminem konkursów w serwisie warszawa.naszemiasto.pl Kliknij tutaj!

Tulia znowu w kwartecie i to jakim! Mlynkova zasila zespół!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
agakru90@...
16.01 -> Jeśli chodzi o przedwojenną Warszawę to myślę , że brakuje mi klimatu jaki wtedy panował w stolicy. Za czasów prezydenta Starzyńskiego Warszawę nazywaną " Paryżem północy " , ponieważ nastąpił wielki "bum" architektoniczny a ludność zamieszkująca nasze miasto była wielokulturowa i kosmopolityczna a co za tym idzie bardzo tolerancyjna. Nie to co dziś, boimy się każdego "obcego " z innego państwa.......
a
am.l
Chodzą słuchy na mieście, że przedwojenna Warszawa życiem towarzyskim, bogatym i wielobarwnym, a nie samym krajobrazem, zyskała miano "Paryża Północy".
Może warto przywrócić do życia przedwojenną, rozrywkową stronę stolicy? Przy okazji remontu Rotundy można otworzyć na nowo popularny niegdyś bar "Pod Setką" i zamiast w Pawilonach czy Ulubionej, bawić się tam, gdzie warszawiacy sto lat temu?
Poza tym (do krajobrazu przechodząc) chętnie wymazałabym z ulic pędzące sznury samochodów, a przy nich ustawiła z powrotem, przez niektórych znienawidzone, kamienice czynszowe. I tę piękne fotografie z beztroskiego i tłumnego plażowania nad Wisłą i na publicznych basenach! A poza plażą, jak pięknie się warszawiacy nosili! Kapelusze, klasyczne fasony, eleganckie sukienki!
Jeżeli spektakl oddaje klimat tamtych czasów, zobaczę go z największą przyjemnością 15 lub 16 stycznia :)
o
ojtekk
po korekcie:
Z Warszawy dawnych lat najbardziej klimatu mi brak, uliczek brukowanych , kamienic zapomnianych, podwórek z kapliczkami i głosu: wywabiam plamy , wywabiam plamy, straganów Kercelaka, sklepików byle jakich, nostalgii latarń gazowych i kumpli podwórkowych... magla co był na Złotej i ćwiartki za 2 złote, kapeli podwórkowych i chłopców"od roboty" tych z Woli i Powiśla ,ze Szmulek , Czerniakowa , Dolnego Mokotowa... czasów co przeszły, minęły, w historii gdzieś zniknęły i pozostały we wspomnieniach ludzi, których też już nie ma. Choć można ich ślady odnaleźć gdy szuka się dość wytrwale...
ps. optuję za 16 lub 17 01.
l
lulu
Z przedwojennej Warszawy najbardziej mi brak Pałacu Saskiego. Nie mogę się doczekać jego odbudowy.
W przypadku wygranej uprzejmie proszę bilety na 17 stycznia.
o
ojtekk
Z Warszaway dawnych lat , najbardziej klimatu mi brak, uliczek brukowanych , kamienic zapomnianych, podwórek z kapliczkami i głosu: wywabiam plamy , wywabiam plamy, straganów Kercelaka, slepików byle jakich, nostalgii latarń gazowych i kumpli podwórkowych... magla co był na Złotej i ćwiartki za 2 złote, kapeli podwórkowych i chłopców"od roboty" tych z Woli i Powiśla ,ze Szmulek , Czerniakowa , Dolnego Mokotowa... czasów co przeszły, minęły, w historii gdzieś zniknęły i pozostały we wspomnieniach ludzi, których tez już nie ma. Choć można ich ślady odnależć gdy szuka się dość wytrwale...
ps. optuję za 16 lub 17.01
b
brelka
Spektakl 16 stycznia
b
brelka
Z przedwojennej Warszawy najbardziej brakuje mi przepięknej architektury, która została zniszczona tj. pałace, zabytkowe rokokowe kamienice, liczne kościoły.
d
domownik
Ruina w centrum Warszawy - Prudiental, jeszcze kilkadziesiąt lat temu drugi co do wielkości budynek w Europie. Niegdyś elegancki biurowiec, z jeszcze elegantszymi apartamentami na wyższych piętrach. Niemy, niezłomny świadek Powstania Warszawskiego, a jeszcze jakieś czas temu niczego sobie Hotel Warszawa. Serce mi się kraje kiedy przechodząc przez Plac Powstańców od kilku lat widzę praktycznie atrapę budynku. Co się dzieje z niegdyś przepięknym budynkiem? Od kiedy zdecydowano się o przywróceniu mu przedwojennej formy, właściwie nic się nie dzieje, budynek coraz bardziej niszczeje, nie ma już dachu a zewnątrz straszą pozostałości ścian. Czy zachłanny developer zniszczy to, czego nie udało się niemieckiemu najeźdźcy? Wierzę, że warsowianiści nie dopuszcza by budynek zniknął z mapy Warszawy.
Chętnie wybiorę się na spektakl 17.01.2016r.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie