Kasztelan Basketball Cup 2013. Anwil Włocławek - Bnei Herzliya 80:89

W pierwszym meczu poza turniejem Kasztelan Basketball Cup 2013 Anwil Włocławek przegrał z Bnei Herzliya (Izrael) 80:89.

W IX edycję Kasztelan Basketball Cup 2013 wystąpią oprócz gospodarzy i izraelskiego Bnei Herzliya, odwieczny rywal, a tegoroczny beniaminek Tauron Basket Ligi – Śląsk Wrocław i Asseco Gdynia.

W piątkowe popołudnie rozpoczęły się eliminacje w konkursie rzutów za trzy punkty dla amatorów. Eliminacje wyłoniły dwóch kandydatów do udziału w rozgrywce finałowej tj. Grzegorza Kożana oraz Piotra Drążka.

Spotkanie włocławskich Rottweilerów i izraelskiego Bnei Herzliya było meczem towarzyskim, poza turniejem. Na trybunach Hali Mistrzów zasiadła grupa wiernych kibiców, którzy głośno zagrzewali do walki swoich pupili po letniej przerwie.

Mimo towarzyskiego aspektu spotkania, od pierwszej kwarty obie drużyny bardzo poważnie potraktowały swój występ. Anwil wygrał trzema punktami pierwszą kwartę (19:16). W drugiej prym wiedli gości, pokonując gospodarzy 9 oczkami (25:16). Tak, więc po pierwszej połowie wynik na tablicy był niekorzystny dla podopiecznych trenera Bogicevicia (35:41).

Trzecią kwartę w dobrym stylu wygrały Rottweilery 28:20, by w ostatniej stracić cały dorobek i przegrać 17:28. Tak, więc całe spotkanie wygrali zasłużenie goście 89:80.

Trener Milija Bogicević na sobotnie spotkanie z Asseco Gdynia musi opracować inna taktykę, gdyż mimo towarzyskiego spotkania, w drużynie gospodarzy w czwartej kwarcie zeszło powietrze! Co prawda trener nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Brakowało kontuzjowanego Mateusza Kostrzewskiego oraz Elijaha Johnsona, który stracił miejsce w drużynie i już w niej nie zagra. Dlatego jest potrzeba opracowania nowej taktyki, aby myśleć o grze w finale o pierwsze miejsce w IX Edycji Kasztelan Basketball Cup 2013.

Najskuteczniejszymi koszykarzami w drużynie gości byli: Chris Warren, który rzucił 27 oczek i Michael Umeh –17 oczek. W drużynie gospodarzy najskuteczniejszym był Amerykanin Keith Clanton – 22 punkty i Dusan Katnic oraz Piotr Pamuła po 12.

Anwil Włocławek- Bnei Herzliya 80:89 63:61 (19:16, 16:25, 28:20, 17:28)

ANWIL: Krzywdziński 0, Hajrić 9, Pamuła 12 (4x3), Jankowski 0, Katnić 12 (2), Słupiński 0, Warszawski 0, Mijatović 10 (2), Sokołowski 9 (2), Witliński 6, Clanton 22

BNEI: Warren 27 (5x3), Umeh 17 (3), Sharon 0, Donaldson 11, Zalmanson 0, Grunfeled 7 (1), Lavie 6, Chimol 8, Zelkovitz 0, Hezkiva 0, Blayzer 2, Ebi 11.

Program na drugi i trzeci dzień Kasztelan Basketball Cup 2013 przedstawia się następująco:

28 września (sobota):

16:00 - Śląsk Wrocław - Bnei Herzliya

17:45 - Półfinał konkursu Konkursu Rzutów za Trzy Punkty Firmy Petrokan

18:30 - Anwil Włocławek - Asseco Gdynia (w przerwie finał Konkursu Rzutów za Trzy Firmy Petrokan)