Kłopoty Włocłavii z młodzieżowcami. Hadaś kontuzjowany, Czaplicki zawieszony na pięć meczów!

Piotr Hadaś (nr 15) w meczu z Zawiszą II Bydgoszcz doznał kontuzji (fot. Wojciech Alabrudziński) Wojciech Alabrudziński
Szesnasty mecz z rzędu bez porażki (nie liczymy wygranego 5:0, a później zweryfikowanego jak walkower meczu ze Startem Radziejów) w roli gospodarza zanotowała Włocłavia.

Włocławianie już w 5 min. objęli prowadzenie po idealnym dośrodkowaniu Marcina Piotrowskiego, Piotrowi Szczęsnemu pozostało tylko dostawić głowę i zdobyć gola.W 24 min. powinien podwyższyć Dawid Kwiatkowski, ale w sytuacji sam na sam strzelił w nogi bramkarza. Dwie minuty później ten sam piłkarz z kąta z 5 metrów trafił w słupek. Dopiero tuż przed przerwą najskuteczniejszy zawodnik Włocłavii wpisał się na listę strzelców po podaniu Szczęsnego.W drugiej połowie włocławianie ponownie przeważali i w ciągu 150 sekund zdobyli dwie kolejne bramki. W 61 min. po podaniu Piotrowskiego, Abbott ładnie przyjął piłkę w polu karnym na klatkę piersiową i z woleja pokonał bramkarza gości. Strzelec trzeciego gola chwilę później kapitalne dośrodkował z rzutu wolnego, a celnie głową do siatki trafił Mariusz Cichowlas.Znosiło się na trzecią z rzędu wygraną 4:0 przed własną publicznością. Włocławianie jednak zdekoncentrowali się i praktycznie przestali grać. Po stałych fragmentach stracili dwie bramki. Michał Kaźmierczak został pokonany po 272 minutach, a goście na tym stadionie zdobyli gola po blisko ośmiu godzinach.Niewykluczone, że wpływ na dyspozycję włocławian miała kontuzja Piotra Hadasia, który doznał złamanie piątej kości śródstopia. Oznacza to przerwę w grze, a aż 5 spotkań pauzy ma inny młodzieżowiec Bartosz Czaplicki za czerwona kartkę otrzymaną w meczu juniorów (więcej na ten temat tutaj). Kara ma związek z niesportowym zachowaniem jak się nieoficjalnie mówi podobnym do tego jakie w spotkaniu Czarnogóra - Polska pokazał Ludovic Obraniak... To duży kłopot na kolejne ligowe spotkania dla włocławskiego czwartoligowca. - Poradzimy sobie. Zagrają inni młodzieżowcy. - mówi trener Mirosław MilewskiWe Włocłavii młodzieżowcem są bramkarz Kaźmierczak, Mateusz Tłuchowski, Adrian Rogalski. W szerokiej kadrze znajdują się jeszcze Przemysław Markiewicz i Patryk Ziółkowski, grający w juniorach. W meczu IV ligi musi występować przez 90 minut dwóch takich zawodników, którzy w roku kalendarzowym w którym następuje zakończenie danego sezonu rozgrywkowego ukończyli 21 rok życia oraz zawodnicy młodsi (rocznik 1992 i młodsi). Czaplicki będzie mógł jednak wystąpić we wtorkowym spotkaniu 2. Pucharu Polski. W Rypinie włocławianie zmierzą się z Grotem Kowalki (godz. 17 - Adam Kraśnicki). Pozostałe siedem spotkań rozegranych zostanie w środę. Zagrają:Unia Choceń - GKS Sadownik Waganiec (16:45 - Wojciech Prokopowicz)Kujawiak Kruszyn - Orlęta Aleksandrów Kuj. (17 - Piotr Jaranowski)Piast Bądkowo - Mień Lipno (16:30 - Łukasz Zasada)MGKS Lubraniec - Zdrój Ciechocinek (17 - Tomasz Perliński)LTP Lubanie - Kujawianka Izbica Kuj. (17 - Piotr Łęgosz)Zgoda Chodecz - Kujawiak Lumac Kowal (17 - Dariusz Łęgosz)Orzeł Służewo - Start Radziejów (17 - Bartłomiej Wiśniewski)

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia