Kolejna porażka koszalińskich Akademików

Niestety, 12 stycznia po raz kolejni koszykarze AZS Koszalin wrócili do domu po wyjazdowej przegranej.

Nasi koszykarze tym razem przegrali mecz z Polpharmą Starogard Gdański 96-73.
Przez całe spotkanie gospodarze przeważali i kontrolowali grę. Sobotni mecz pokazał nieskuteczność rzutowa akademików, chaos w obronie i bezradność w ataku. Tak bezradnego AZSu już dawno kibice nie widzieli. O ile w drugiej kwarcie nasi lekko się przebudzili i podjęli walkę to trzecia kwarta to już gwóźdź do przysłowiowej trumny. Ta kwartę akademicy przegrali aż 16 pkt. ( 31-15 ), i to w sumie przesądziło o przegranym spotkaniu.
Po zwycięskim i dość męczącym meczu ze Startem Gdynia wydawało się, że akademicy wrócili na dobry tor i zaczyna się walka o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli by bez problemów zakwalifikować się do Play-Off. Okazuję się jednak, że porażka z Polpharmą, może to lekko skomplikować. Za plecami bowiem AZS Koszalin są Czarni Słupsk (1 pkt. straty) i Polpharma (2 pkt. straty). Walka o Play-Off więc jest sprawą otwartą.
Przed nami wyjazdowy mecz derbowy z Kołobrzeską Kotwicą. Czarodzieje z Wydm jak wiadomo w meczach derbowych są bardzo wymagającym przeciwnikiem, a przed własną publicznością zrobią wszystko by Akademicy wrócili do Koszalina w nie najlepszych nastrojach. Mecz odbędzie się w Hali Millenium w Kołobrzegu 19.01.2013 o godz. 18.
Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 96:73 (25:20, 20:23, 31:15, 20:15)
AZS: D. Harris 13, J. Robinson 10, Ł. Wiśniewski 10, S. Henry 9, R. Skibniewski 8, P. Leończyk 6, R. Bigus 5, A. Mielczarek 4, M. Kuebler 3, I. Milicic 3, B. Wołoszyn 2, P. Śpica 0.
Polpharma: A. Lichodzijewski 18, J. Carter 15, B. McCauley 15, K. Radwański 15, Ł. Majewski 13, U. Mirković 7, Z. Białek 5, D. Szymkiewicz 3, M. Hicks 2, B. Szarzało 2, M. Nowakowski 1, S. Radomski 0.