Kolejne zwycięstwo AZS Koszalin

Jacek Imiołek
Niezwykle ważne zwycięstwo odnotowali w niedzielny wieczór, 14 kwietnia, koszykarze AZS Koszalin. Tym razem akademicy rozprawili się z Polpharmą Starogard Gdański 80:65 (19:9, 27:17, 18:10, 16:29)

To już piąte zwycięstwo z rzędu naszych koszykarzy. Tym razem gorzką pigułkę porażki musieli przełknąć aptekarze ze Starogardu. Mecz od samego początku był dyktowany przez akademików. Pierwsza kwarta to doskonała gra w obronie i skuteczność w ataku (19-9).                                                                                                                                                            Druga kwarta to już kontrola wyniku i systematyczne podwyższanie go. (27-17).                                                                          Na przerwę nasi koszykarze schodzili z dwudziestoma punktami przewagi co bardzo ucieszyło licznie zgromadzoną publiczność.                                                                                                                                                                                      Trzecia kwarta to już  "dobijanie" przeciwnika. Momentami AZS Koszalin prowadził  aż 30 pkt. Taka przewaga pozwoliła by  trener Sretenowić mógł wprowadzić zawodników, którzy nie dostają zbyt wielu okazji na grę. Niestety zmiennicy okazali się zbyt słabi i pozwolili na powolne odrabianie strat przez zawodników Polpharmy. W samej końcówce meczu trener kazał wrócić doświadczonej dwójce zawodników, Wiśniewskiemu i Leończykowi i ci uspokoili grę zespołu. Najlepszym zawodnikiem meczu w AZS Koszalin okazał się Darrell Harris, który zdobył 13 pkt. 11 zbiórek na własnej tablicy i 13 na tablicy rywala.
W meczu punktowali:
 AZS Koszalin: Paweł Leończyk 12 Sek Henry 11 Bartłomiej Wołoszyn 9 Łukasz Wiśniewski 19 Paweł Śpica 0                    Rob Jones 3 Darrell Harris 13 Igor Milicic 8 Artur Mielczarek 5
 Polpharma Starogard Gd.: Marcin Nowakowski 10 Kacper Radwański 5 Aleksander Lichodzijewski 12 Bartosz Sarzało 5 Uroš Mirković 16 Ben McCauley 11 Łukasz Majewski 2 Michael Hicks 4