Koszykówka UW. Akademiczki kontynuują rozgrywki z pierwszego miejsca

ap/mat. pras.
Koszykówka UW. Akademiczki kontynuują rozgrywki z pierwszego miejsca materiały prasowe
Koszykówka UW. Zawodniczki AZS Uniwersytetu Warszawskiego w sobotę 17 stycznia rozegrają pierwszy mecz w ramach rozgrywek grupy C w I lidze koszykówki kobiet. Koszykarki zajęły po rundzie zasadniczej pierwsze miejsce w tabeli, pomimo porażki z Politechniką Gdańską.

Przed świąteczno-noworoczną przerwą koszykarki Uniwersytetu Warszawskiego zajęły pierwsze miejsce w grupie A I ligi koszykarek, a to dzięki imponującej 16 zwycięstw w 18 rozegranych meczach. Jedynymi drużynami, którym uległy Akademiczki, były zespoły z Płocka i z Gdańska.

To właśnie mecz z koszykarkami z Politechnik Gdańskiej zakończył imponującą serię 16 wygranych z rzędu. Zawodniczki z Warszawy prowadziły praktycznie przez całe spotkanie, ich przewaga była niewielka. Zacięta walka toczyła się aż do ostatniej minuty, w której gdańszczanki doprowadziły do remisu. Aby wyłonić triumfatora tego starcia, konieczne było rozegranie aż dwóch dogrywek, po których lepsze okazały się zawodniczki Politechniki, wygrywając 92:88.

Akademiczki miały już jednak zapewnione pierwsze miejsce w grupie A. Dzięki dobremu bilansowi meczów, zostały rozstawione też na pierwszej pozycji wśród dziewięciu drużyn walczących o play off. Teraz warszawianki będą walczyć w grupie C, a ich pierwszymi rywalkami będą zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego, które plasują się na dziewiątym miejscu. Początek meczu o godz. 15 w hali sportowej Wydziału Zarządzania UW przy ul. Szturmowej 1/3.