Kubot pobił Roddicka!

Rafał Musioł
Kilkadziesiąt minut po pokonaniu Roddicka Kubot wygrał również w deblu.
Kilkadziesiąt minut po pokonaniu Roddicka Kubot wygrał również w deblu. Fot. Janusz Wójtowicz
Sensacją dnia tenisowego turnieju China Open w Pekinie było zwycięstwo Łukasza Kubota (143 w rankingu) nad Amerykaninem Andy Roddickiem (6)! Polak pokonał rozstawionego z trójką rywala 6:2, 6:4 po zaledwie 88 minutach gry.

- Polak grał znakomicie, wszystko mu się udawało. Są takie chwile, sezon jest długi, ciężko przejść przez niego bez wpadek - opowiadał Roddick.

Decydujące momenty meczu miały miejsce w drugim secie. Faworyt prowadził już 3:1, a potem 4:3, ale nie był w stanie powstrzymać ataków Polaka.

W drugiej rundzie Kubot, który za zwycięstwo zarobił 26.700 dolarów i 45 punktów ATP, zmierzy się z Chorwatem Ivanem Ljubiciciem.

Kilkadziesiąt minut po pokonaniu Roddicka Kubot wygrał również w deblu: razem z Austriakiem Oliverem Marachem odprawili Francuzów Michaela Llodrę i Paula-Henriego Mathieu 6:1, 6:1.

Powody do zadowolenia ma też Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem 12 Polka nie tylko w drugiej rundzie zwyciężyła Patty Schnyder 6:4, 6:1, ale przy okazji pomściła swoją siostrę Urszulę, która w swoim pierwszym spotkaniu została pokonana właśnie przez Szwajcarkę. Mecz Agnieszki miał wyrównany przebieg tylko w pierwszym secie, ale statystyki mówią wiele o jego przebiegu: w asach serwisowych wygrała 1:0, w podwójnych błędach było 1:4, większość piłek była kończonych prostymi błędami po długich wymianach. Następną rywalką już bogatszej o 37.225 dolarów i 140 punktów WTA krakowianki będzie Hiszpanka Maria Jose Martinez.