Kujawianka Izbica lepsza w derbach

Michał Arciszewski
Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w rozegranym dzisiaj spotkaniu 20. kolejki V ligi pokonali w derbowym spotkaniu rywala zza miedzy – MGKS Lubraniec 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów dla podopiecznych Przemysława Błachewicza zdobył strzałem głową Marek Zentkiewicz.

W początkowych minutach spotkania nie wiele działo się na murawie, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska a składnych akcji było jak na lekarstwo. Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzyli sobie podopieczni Przemysława Błachewicza, gdzie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Wawrzyniaka, Marek Zentkiewicz z kilku metrów uderzył ponad bramką. W 21 minucie mieliśmy do czynienia niemal z kopią sytuacji, Tomasz Wawrzyniak dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Zentkiewicza, który zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację i zdobył prowadzenie dla izbiczan. Goście po stracie bramki starali się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, czego dowodem był celny strzał Jarosława Kuczkowskiego, który perfekcyjnie wybronił Ireneusz Szylbert. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i piłkarze Kujawianki schodzili do szatni z przewagą jednej bramki.
Druga połowa była wyraźnie słabsza od pierwszej. Gospodarze zadowoleni jednobramkowym prowadzeniem nie forsowali już tempa, a podopieczni Wojciecha Rojewskiego nie potrafili znaleźć sposobu na rozmontowanie obrony Kujawianki. Warto odnotować jedynie niesygnalizowany strzał Kamila Kuropatwińskiego, który mógłby zaskoczyć Romana Kapuścińskiego. W końcówce spotkania w dogodnej sytuacji znalazł się Marek Zentkiewicz, ale jego uderzenie głową wybronił bramkarz przyjezdnych.
W dzisiejszym spotkaniu w barwach Kujawianki zadebiutowali Łukasz Galanciak i Szymon Pińkowski. Ten ostatni może się pochwalić występami w pierwszoligowym Widzewie Łódź. Ponadto w sobotniej konfrontacji wystąpił Bartosz Kotkowski, który w przerwie zimowej przeszedł do IV-ligowego Zrywu Dąbie, ale w związku z wycofaniem tej drużyny z rozgrywek wrócił do zespołu z Izbicy Kujawskiej.
Kujawianka Izbica Kujawska – MGKS Lubraniec 1:0 (1:0)Bramka: Marek Zentkiewicz (21-głową).
KUJAWIANKA: Ireneusz Szylbert – Marcin Iżmanowski, Szymon Pińkowski, Marek Zentkiewicz, Patryk Baranowski (46. Roman Rybiński) – Kamil Kuropatwiński, Bartosz Kotkowski, Tomasz Wawrzyniak (90. Tomasz Mularski), Paweł Manelski – Łukasz Galanciak, Damian Kotkowski.
MGKS LUBRANIEC: Roman Kapuściński - Arkadiusz Kołodziej, Marcin Adamowski, Jarosław Kuczkowski, Szymon Szortyka - Dawid Orzelski, Dominik Chojnacki, Cezary Ciesielski, Krzysztof Kosiński - Marcin Bet, Mariusz Podczarski.
Żółte kartki: Kamil Kuropatwiński (Kujawianka) oraz Arkadiusz Kołodziej (MGKS)
Sędziował: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą).