Kujawianka pewnie pokonała Piasta. 5 goli Macieja Lewandowskiego

Michał Arciszewski
W meczu 26. kolejki IV ligi piłkarze Kujawianki Izbica rozgromili przed własną publicznością Piast Złotniki Kujawskie 6:1 (2:0). Bohaterem spotkania został Maciej Lewandowski, który pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców i jest samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców.

Kujawianka Izbica Kujawska – Piast Złotniki Kujawskie 6:1 (2:0)Bramki: M. Lewandowski 5 (4, 14-wolny, 70. 77, 87), Budziszewski (53) – Ziółkowski (52).
Kujawianka: Bednarski – Jędrzejewski (70. Gawroński), Pińkowski (82. Zagórski), B. Mielczarek – Bartczak, Mularski, Malczak (66. Dutkiewicz), Budziszewski, Komorowski (88. Buczkowski) – Galanciak, Lewandowski.
Piast: Kowalski – Woźniak (65. Wiśniewski), Kempski, Pietrzak (75. Olszewski), Kierstan – Skonieczka, Mędlewski (77. Głogowski), Sz. Baranowski, Ziółkowski – Szefler, Włoch.
Już w 4 minucie spotkania po wyrzucie z autu i w zamieszaniu podbramkowym Maciej Lewandowski otworzył wynik. Dziesięć minut później ten sam zawodnik bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego po raz drugi pokonał Macieja Kowalskiego. W 27 minucie z powodu oberwania chmury i szalejącej burzy sędzia zawodów Adam Lyczmański przerwał mecz. Po 25 minutowej przerwie piłkarze obu ekip ponownie wyszli na murawę, ale po odgwizdaniu końca pierwszej połowy nie schodzili już do szatni i od razu rozpoczęli drugą połowę. Co ciekawe drugą odsłonę lepiej rozpoczęli goście, którzy w 52 minucie za sprawą Piotra Ziółkowskiego zdobyli kontaktową bramkę. Riposta podopiecznych Arkadiusza Dubczala była natychmiastowa i kilka sekund później Bartłomiej Budziszewski strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza przyjezdnych. W kolejnych minutach bramki zdobywali już tylko gospodarze, a konkretnie Maciej Lewandowski. W odstępie 20 minut dołożył jeszcze trzy bramki i tym samym o jedno trafienie wyprzedził w klasyfikacji strzelców Krzysztofa Kretkowskiego.