Kujawianka rzutem na taśmę pokonała Zdrój Ciechocinek

Michał Arciszewski
Maciej Lewandowski (na zdjęciu) po raz drugi w tym sezonie strzelił hat-tricka.
Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska zrehabilitowali się za ostatnią porażkę w Chełmnie i w spotkaniu 3. kolejki IV ligi pokonali przed własną publicznością Zdrój Ciechocinek 3:2 (2:2). Formą strzelecką błysnął Maciej Lewandowski, który po raz drugi w tym sezonie strzelił hat-tricka.

17.08.2013, godz. 11 – Izbica KujawskaKujawianka Izbica Kujawska – Zdrój Ciechocinek 3:2 (2:2)Bramki: Maciej Lewandowski (4-wolny, 18, 87) – Daniel Matuszak (14), Angelo Stawski (36).
Kujawianka: Maciej Bednarski - Marcin Karasiński (54. Dariusz Jagodziński), Szymon Pińkowski, Miłosz Gańczak - Bartłomiej Budziszewski, Michał Malczak (46. Przemysław Goc), Łukasz Laskowski, Łukasz Galanciak (89. Mateusz Jędrzejewski), Bartłomiej Mielczarek (57. Mariusz Gawroński) - Maciej Lewandowski, Paweł Komorowski.
Zdrój: Łukasz Wiśniewski - Łukasz Rutecki, Jarosław Krzyżanowski, Rafał Jankowicz, Łukasz Witucki - Michał Polak, Daniel Matuszak, Arkadiusz Dryps, Angelo Stawski (79. Rafał Chęciński) - Mateusz Makowski, Michał Krzyżanowski (65. Wojciech Sienkiewicz).
Żółte kartki: Bartłomiej Budziszewski, Miłosz Gańczak, Przemysław Goc (Kujawianka) – Łukasz Witucki (Zdrój).
Sędziował: Jacek Jędrzejczak (Rzepowo).
ZAPIS SZCZEGÓŁOWEJ RELACJI Z MECZU TUTAJ
Przed rozpoczęciem meczu sekretarz Gminy i Miasta Izbica Kujawska Mirosław Matusiak wręczył Puchar za najlepszego strzelca Kujawianki w ubiegłym sezonie Maciejowi Lewandowskiemu.
Początek spotkania należał do podopiecznych Arkadiusza Dubczaka. Już w 4 minucie Maciej Lewandowski bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zmusił do kapitulacji bramkarza przyjezdnych. Trzy minuty później odpowiedzieli piłkarze Zdroju, ale strzał Jarosława Krzyżanowskiego wybronił Maciej Bednarski. Co nie udało się Krzyżanowskiemu, powiodło się w 14 minucie Danielowi Matuszakowi, który po rzucie rożnym i w zamieszaniu podbramkowym doprowadził do wyrównania. Podopieczni Radosława Wróblewskiego zbyt długo nie cieszyli się z remisu, bowiem cztery minuty później Maciej Lewandowski wykorzystał podanie Łukasza Galanciaka, podwyższając na 2:1. W kolejnych fragmentach gry obie drużyny stwarzały sobie bramkowe sytuacje, ale brakowało przede wszystkim wykończenia akcji. W 36 minucie Angelo Stawski popisał się indywidualną akcją, ograł Szymona Pińkowskiego i precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę później swoją okazję do podwyższenia wyniku miał Michał Krzyżanowski, ale jego uderzenie głową było minimalnie niecelne. Przed końcem pierwszej połowy za sprawą Bartłomieja Budziszewskiego swoje szansę miała również Kujawianka. Najpierw strzał pomocnika Kujawianki poszybował tuż obok bramki Zdroju, a następnie strzał z rzutu wolnego wybronił Łukasz Wiśniewski.
WYNIKI 3. KOLEJKI 4 LIGI
Przed rozpoczęciem drugiej połowy szkoleniowiec Kujawianki za Michała Malczaka desygnował do gry Przemysława Goca. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie piłkarze Zdroju, ale strzał Daniela Matuszaka obronił Maciej Bednarski. W kolejnych minutach spadło tempo tego spotkania, a trenerzy dokonywali kolejnych zmian. Po stronie Kujawianki boisko opuścili Marcin Karasiński i Bartłomiej Mielczarek, a zastąpili ich Dariusz Jagodziński i Mariusz Gawroński. W zespole z Ciechocinka murawę opuścił Michał Krzyżanowski, a w jego miejsce wszedł Wojciech Sienkiewicz. W 66 minucie aktywny w tym spotkaniu Daniel Matuszak uderzył niecelnie na bramkę gospodarzy. W kolejnych minutach aktywniejsi byli goście z Ciechocinka, czego dowodem był celny strzał Łukasza Wituckiego.Gdy wydawało się, że spotkanie w Izbicy Kujawskiej zakończy się podziałem punktów, to w 87 minucie po szybkim kontrataku Maciej Lewandowski wykorzystał podanie Pawła Komorowskiego i ustalił wynik na 3:2 dla Kujawianki.