Kujawianka wygrała drugi mecz z rzędu

Michał Arciszewski
Piłkarze Kujawianki już po raz drugi w tej rundzie mogli cieszyć się z trzech punktów.
Piłkarze izbickiej Kujawianki w spotkaniu 5. kolejki IV ligi pokonali w Sompolnie Flisaka Złotoria 2:1 (1:0) i odnieśli tym samym drugie zwycięstwo z rzędu.

01.09.2012, godz. 16 – SompolnoKujawianka Izbica Kujawska – Flisak Złotoria 2:1 (1:0)Bramki: Tomasz Szablewski (20), Mariusz Gawroński (77) – Jarosław Maćkiewicz (67)
Kujawianka: Maciej Bednarski – Miłosz Gańczak, Szymon Pińkowski, Bartłomiej Mielczarek - Tomasz Szablewski (89. Mateusz Jędrzejewski), Tomasz Mularski, Przemysław Goc (83. Tomasz Rybiński), Łukasz Galanciak, Kamil Kuropatwiński (80. Radosław Palmowski) – Maciej Lewandowski (71. Paweł Manelski), Mariusz Gawroński.
Flisak: Miłosz Rybarczyk – Maciej Dudek, Tomasz Warczachowski (46. Mateusz Poczwardowski), Mojżesz Sadowski, Kamil Wieczorkowski - Michał Suchocki, Piotr Nowicki (46. Dawid Bocian), Radosław Romanowski, Mariusz Żbikowski, Łukasz Wierzchowski – Jarosław Maćkiewicz.
Żółte kartki: Kamil Kuropatwiński (Kujawianka) - Mateusz Poczwardowski, Dawid Bocian, Maciej Dudek (Flisak).
Sędziował: Kamil Dunaj (Inowrocław).
Po czterech spotkaniach rozegranych na wyjeździe piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska spotkanie z Flisakiem Złotoria zagrali w Sompolnie jako gospodarz, bowiem wciąż trwają prace remontowe na stadionie w Izbicy Kujawskiej. Pierwszy mecz po remoncie na własnym boisku zespół z Izbicy Kujawskiej rozegra 22 września, kiedy w 9. kolejce spotkań podejmie Grom Osie. Ponownie na grę w Kujawiance zdecydował się doświadczony pomocnik Tomasz Wawrzyniak, który po czwartkowym sparingu w Przedczu zdecydował się na powrót do drużyny, a pod koniec września miało się odbyć jego oficjalnie pożegnanie. W Sompolnie jeszcze nie wystąpił i swoich kolegów oglądał z trybun.
W sobotnim spotkaniu z Flisakiem Arkadiusz Dubczak nie mógł skorzystać z usług Marka Zentkiewicza (kontuzja) i Krzysztofa Małachowskiego, który na własną prośbę rozwiązał kontrakt i powrócił do Zjednoczonych Piotrków Kujawski.
W pierwszych minutach na boisku w Sompolnie przeważali goście, którzy często zagrażali bramce strzeżonej przez Macieja Bednarskiego. W 19 minucie bliscy objęcia prowadzenia byli piłkarze Flisaka, ale Piotr Nowicki przegrał pojedynek z bramkarzem Kujawianki. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna i minutę później po dośrodkowaniu Przemysława Goca najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomasz Szablewski, który strzałem głową nie dał szans Miłoszowi Rybarczykowi. W kolejnych fragmentach gry stroną przeważającą byli zawodnicy Flisaka, ale nie potrafili znaleźć recepty na sforsowanie defensywy Kujawianki. Okazję do wyrównania miał m.in. były gwiazda Elany Toruń i Lecha Poznań Jarosław Maćkiewicz, ale jego strzał pewnie wybronił Maciej Bednarski. Dwie minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Mariusz Gawroński, który z kilku metrów uderzył obok bramki.
W drugiej połowie szkoleniowiec gości zdecydował się na dwie zmiany. Za Piotra Nowickiego desygnował do gry Dawida Bociana, a Tomasza Warczachowskiego zmienił Mateusz Poczwardowski. Zmiany w składzie przyniosły dopiero efekt w 67 minucie, kiedy dośrodkowanie z lewej strony boiska na gola zamienił Jarosław Maćkiewicz. Dziesięć minut później kibice zgromadzenia na stadionie w Sompolnie doczekali się kolejnej bramki dla Kujawianki. Tomasz Szablewski znakomicie obsłużył Mariusza Gawrońskiego, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach sytuacje bramkowe mieli jedni i drudzy, ale za każdym razem w obu ekipach szwankowała skuteczność. Dwie minuty przed końcowym gwizdkiem wyborną okazję do remisu zmarnował Michał Suchocki, który z kilku metrów uderzył obok bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i tym samym podopieczni Arkadiusza Dubczaka odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Już w najbliższą środę izbiczanie rozegrają kolejne spotkanie ligowe z rezerwami Zawiszy.