Lekkoatleta Pomorza Stargard siódmym czterystumetrowcem w Europie

Grzegorz Drążek
Marcin Grynkiewicz udanie startował już w ubiegłym roku, co zaowocowało zdobyciem tytułu Sportowca Stargardu 2008. Na zdjęciu nagradza go prezydent miasta Sławomir Pajor. Marcin Bielecki
Marcin Grynkiewicz z Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard udanie przebrnął przez eliminacje i półfinały i wystartował w finałowym biegu na 400 metrów Mistrzostw Europy Juniorów w Lekkiej Atletyce. W nim zajął siódme miejsce.

ME odbyły się w ten weekend w Serbii. Lekkoatleta stargardzkiego klubu najpierw w biegu eliminacyjnym zajął drugie miejsce w swojej grupie ((47,86 sek.), pokonując między innymi zawodników z Włoch, Chorwacji i Bułgarii i z dwunastym czasem awansował do półfinałów, w których wystartowało szesnastu biegaczy. W swoim biegu półfinałowym Grynkiewicz zajął czwarte miejsce (47,58) pokonując m.in. zawodników z Francji i Hiszpanii. Jako jeden z dwóch zawodników z najlepszymi czasami, spoza czołowej trójki w półfinałowych biegach, lekkoatleta stargardzkiego klubu awansował do finału mistrzostw Europy. W biegu finałowym Grynkiewicz był siódmy (47,67). WYgrał Chris Clarke z Wielkiej Brytanii (45,59), drugi był Polak Andrzej Jaros (46,75).