Lider Włocławek zemisował z Lechem Rypin

Rafał Langowski
Wojciech Alabrudziński
W pierwszym meczu sparingowym, po przerwie świąteczno-noworocznej, UKS Lider/DGS zremisował na boisku ze sztuczną murawą we Włocławku z trzecioligowym Lechem Rypin 3:3 (1:1).

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, którzy w 23. minucie wykorzystali błąd obrony Lidera i w sytuacji „sam na sam" napastnik Lecha testowany Adam Dylewski (ostatnio Wisła II Płock) pokonał Ibrahima Tandjigore. Cztery minuty później dobrze do Łukasza Ruteckiego dograł Paweł Rybicki, a ten nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. W 35. Minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się 17-letni Rutecki, który wykorzystał błąd bramkarza i niezrozumienie defensywy trzecioligowca.
W drugiej połowie obie drużyny „przetasowały" składy. W 73. minucie piłkarze Lecha Rypin wyrównali, a dziesięć minut później zdobyli kolejną bramkę. Na pięć minut przed końcem spotkania, skiksował bramkarz gości, który wypluł dośrodkowanie Kamila Gościniaka wprost pod nogi Rafała Pawłowskiego, który uratował remis.
Dokumentacja meczuLider/DGS Włocławek – Lech/DiM Rypin 3:3 (2:1)Bramki: Rutecki Łukasz 2 (27, 35), Pawłowski Rafał (85) oraz Adam Dylewski (23), Paweł Piceluk (73), Szymon Moszczyński (75)
Lider: Tandjigora Ibrahim – Szczęsny Piotr, Suchomski Arkadiusz, Kowalski Daniel, Lewandowski Łukasz – Rybicki Paweł, Hadaś Piotr, Garczewski Krzysztof, Rutecki Łukasz – Pałczyński Marcin, Ndao Doudou.Na zmiany: Wiśniewski Łukasz, Kaźmierczak Michał, Koc Przemysław, Thiakane Emil, Perkowski Jakub, Gościniak Kamil, Sarnowski Leszek, Siepsiak Tomasz, Mendy Djokine, Fijałkowski Tomasz, Pawłowski Rafał, Balcerowski Damian, Malinowski Kamil, Pyczka Kamil.
LECH:I połowa:Jakub Rutkowski - Poczwardowski, Koprowski, Dąbrowski, Andrzej Rutkowski, Lewandowski, Dylewski, Goc, Kustra (20. Kalinowski),  Figurski, Cichowlas.II połowa:Rumiancew - Baranowski, Buchalski, Ewert, Skowroński, Komorowski, J. Feter, Gajkowski, Moszczyński, Kukowski, Piceluk.
Sędziowali: Jacek Kowalewski, Bartłomiej Wiśniewski, Rafał Borkiewicz (Włocławek).