Łokietek i Zdrój najskuteczniejsze w sparingach

Najskuteczniejsze w sparingach były Łokietek i Zdrój

Przedsezonową formę sprawdzały też zespoły V ligi. Dla niektórych były to kolejne mecze, inne sobotnimi i niedzielnymi pojedynkami dopiero rozpoczęły gry kontrolne.Piotrkowscy Zjednoczeni nie mieli w niedzielę problemów z pokonaniem występujące w A klasie jedenastki MGKS Lubraniec 4:2 (1:0). Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę (prowadzili już 4:0, po trafieniach Kamila Kawczyńskiego i Przemysława Lebiody, którzy zdobyli po dwa gole. Gdy na boisku w zespole trenera Tomasza Jarońskiego pojawili się zmiennicy rywale zmniejszyli rozmiary przegranej. W środę o godzinie 18 w Piotrkowie mecz z Olimpią Koło.Podobnie było w meczu w Osięcinach gdzie Ziemowit uległ Łokietkowi Brześć Kujawski 1:6 (1:1). Przewaga piątoligowców uwidoczniła się po przerwie, a łupem bramkowym podzielili się Kamil Laskowski 2, Rafał Pilarski, Billy Abbott, Piotr Kłobukowski i Bartosz Gralewski.Identyczny był przebieg i wynik spotkania w Ciechocinku gdzie Zdrój podejmował Wzgórze Raciążek. Goście jedynie do przerwy dotrzymywali kroku, w drugiej osłabli oddając inicjatywę podopiecznym trenera Radosława Wróblewskiego, którzy wygrali 6:1 (1:1), a autorami bramek byli Maciej Paczek 2, Mateusz Parzybut, Jarosław Krzyżanowski, Wojciech Sienkiewicz, Michał Krzyżanowski.Emocjonujący był pojedynek w Kowalu zespołów, które w tym sezonie występować będą w tej samej grupie V ligi. Goście prowadzili już 2:0, jednak jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadzili Michał Dziedzic-Kamiński i Bartosz Śmigiel. W końcówce mecze chwila nieuwagi obrony gospodarzy zakończyła się trzecim celnym trafieniem w tym meczu Romana Witeckiego.Niespodzianką był fakt, że w barwach klubów z Brześcia i Kowala zagrali piłkarze trzecioligowej Włocłavii. Zarówno w przypadku Bartosza Gralewskiego (Łokietek) jak i Dawida Kwiatkowskiego (Kujawiak) byłby to powrót do żródeł.Trening wznowił włocławski Lider. Piotr Kwiatkowski, prezes klubu powiedział, że nie ma zagrożenia nieotrzymaniem licencji na grę w V lidze . Lider znalazł się na "czarnej" liście K-P ZPN z racji zaniedbań organizacyjnych, które zostały już całkowicie wyjaśnione. Niebawem klub otrzymać ma oficjalny dokument. a