Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Maseczki, które przyleciały do Warszawy największym samolotem świata również nie spełniają norm. Jest wynik badań

Redakcja
fot. Szymon Starnawski
Jak ustalił portal onet.pl - maski ochronne zakupione przez państwową spółkę KGHM nie spełniają norm bezpieczeństwa. Chodzi o partię środków ochronnych, które przyleciały do Warszawy największym samolotem świata - maszyną Antonow An-255. Rozładunek sprzętu na płycie lotniska z dumą nadzorowali premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jacek Sasin. Szczegóły w artykule poniżej.
Takiego noclegu w Polsce jeszcze nie było. "W Bańce" to jedyne miejsce, w którym możecie spędzić noc w przezroczystej kuli. Nocleg pod chmurką nabiera tutaj zupełnie innego znaczenia. Do tego cisza, spokój i jacuzzi. Z Warszawy dojedziemy tam w zaledwie godzinę. Noc w przezroczystych namiotach w kształcie kuli to idealna propozycja na spędzenie weekendu poza Warszawą, oderwanie się od miejskiego zgiełku. Można też zrobić komuś niespodziankę, nawet w tygodniu prosto po pracy zabierając w to wyjątkowe miejsce. 
WIĘCEJ INFORMACJI PRZECZYTASZ TUTAJ

Wakacje w czasach koronawirusa. Domki w lesie, jeziora i gór...

Maseczki z Antonowa również nie spełniają norm

Jak donosi serwis onet.pl - maski ochronne chińskiego producenta sprowadzone do Polski największym samolotem świata nie spełniają norm FFP, które określają stopień filtrowania zanieczyszczeń. Tak orzec miał Centralny Instytut Ochrony Pracy, który na zlecenie Ministerstwa Zdrowia zbadał zakupiony sprzęt.

Za wadliwy sprzęt zapłaciły dwa państwowe koncerny - KGHM i grupa paliwowa Lotos. Nabywcy szukają sprawiedliwego rozwiązania sprawy felernej transakcji, jednak odesłanie masek nie wchodzi w grę, bowiem byłaby to zbyt droga operacja. Jak podaje Onet - sam transport Antonowem, za który zapłacił rząd, kosztował ok. 1,6 mln dolarów.

Rozwiązanie śmierdzącego problemu Warszawy miało być jednym z priorytetów Rafała Trzaskowskiego. Po rozpoczęciu rządów przeznaczył 300 mln zł z miejskiej kasy na wymianę tzw. "kopciuchów", czyli pieców starego typu, które najbardziej zanieczyszczały stolicę. Program rozpisano do 2022 roku. Wtedy miasto ma pozbyć się problemu niskiej emisji - czyli dymów z pieców starego typu. 

Warszawa ruszyła do wymiany pieców w budynkach miejskich. Równocześnie zwiększono kwotę dofinansowań dla właścicieli nieruchomości. Dostać można niemal sto procent środków na wymianę instalacji grzewczej.

Jak Rafał Trzaskowski zarządzał Warszawą? Co udało się zrobi...

- Spółka informuje, że uzyskała raport z badania, które wskazuje na niedostateczną jakość partii masek sprowadzonych przez Spółkę. Niezwłocznie zawiadomiliśmy odbiorcę. Jednocześnie zwróciliśmy się do dostawcy z oczekiwaniem wyjaśnienia i podjęcia jak najszybszych kroków w celu prawidłowej realizacji zamówienia - podaje biuro prasowe grupy KGHM.

Przypomnijmy, że to nie jedyna partia sprzętu ochronnego niespełniającego odpowiednich norm, jaka trafiła na polski rynek. Wcześniej wadliwymi okazały się maski, jakie rząd zakupił od osoby zaznajomionej z ministrem zdrowia. Ta transakcja opiewała na kwotę 5 mln zł. Oszukana została także fundacja Jerzego Owsiaka. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła towar, który mimo zapewnień producentów okazał się być niewłaściwy.

POLECAMY TEŻ:


Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto