Mecz Warsaw Eagles - Zagłębie Steelers. Orły podniosą się po porażce?

plfa.pl
Mecz Warsaw Eagles - Zagłębie Steelers. Orły podniosą się po porażce? fot. Szymon Starnawski/Polskapresse
Mecz Warsaw Eagles - Zagłębie Steelers. W sobotę o godzinie 15:00, na stadionie OSiR Sarmacja w Będzinie, zostanie rozegrany mecz piątej kolejki Topligi. Zmierzą się Zagłębie Steelers Interpromex i Warsaw Eagles.

Oba zespoły solidarnie przegrały swoje poprzednie, bardzo ważne mecze. Gospodarze po wyrównanym spotkaniu ulegli w Poznaniu Kozłom, goście po nienajlepszym widowisku uznali wyższość Seahawks Gdynia. Po czwartej kolejce gier Hutnicy zajmują przedostatnie - piąte miejsce, Orły spadły z pozycji lidera na najniższy stopień podium.

Mimo dużych wzmocnień z kraju i zza granicy oraz zapowiedzi walki o play-off Steelers nie zanotowali dobrego startu. Zwycięstwo z Sharks na otwarcie sezonu było klasycznym przykładem sytuacji "miłe złego początki". Porażka w pierwszym meczu z Eagles aż 0:47 nie oddaje jednak prawdziwego potencjału ekipy z Zagłębia - dużo lepiej odzwierciedla go postawa w pojedynku z Panthers, kiedy to przez dwie kwarty obrona Hutników bardzo skutecznie zatrzymywała wrocławskie ataki i uległa dopiero w drugiej połowie.

Warsaw Eagles w poprzedniej kolejce stracili pozycję lidera Topligi notując pierwszą porażkę w sezonie. Na Konwiktorską przyjechali Seahawks Gdynia z dużą ochotą by głośno odpowiedzieć na pytanie zadawane po meczu Seahawks - Panthers - "czy to Gdynia tak silna czy Wrocław słaby?". Trzeba przyznać, że riposta Jastrzębi będzie jeszcze długo dźwięczała w uszach stołecznym futbolistom. W spotkaniu Orły pokazały, że da się dogonić Tunde Oguna albo zatrzymać Jastrzębie w czwartej próbie. Jednak sytuacje te miały miejsce tylko raz, a jedną dobrą akcją całego starcia się nie wygra. Można tłumaczyć się kontuzjami rozgrywającego i running backów oraz niedoświadczoną linią ofensywną jednak może po prostu mecz z Seahawks pokazał miejsce Warsaw Eagles w tym sezonie.

Po czterech kolejkach sezonu faworytem na pewno są goście. Jednak warto mieć w pamięci mecz z Panthers by poczuć, do czego zdolni są zdeterminowani Steelers. O tym, kto szybko zapomni o porażce a kto będzie w tygodniu przerwy miał sporo pracy przekonamy się już w sobotę. Spotkanie poprowadzi piątka sędziów pod przewodnictwem Macieja Bruecka.