Mistrzowie zaczynają łapać właściwy rytm

Paweł Guga
Hokeiści Cracovii podtrzymali zwycięską passę na wyjeździe, pokonując JKH Jastrzębie Andrzej Banaś
JKH Jastrzębie w poprzednim sezonie "nie leżało" mistrzom Polski. Teraz rywale się wzmocnili, wygrali pięć pierwszych meczów na początku sezonu, ale tym razem górą i to wyraźnie byli krakowianie.

Pierwsza tercja wyrównana. Oba zespołu grały uważnie, ale kilkakrotnie pod obiema bramkami było gorąco. Radziszewski wygrał pojedynek sam na sam z Urbanowiczem, który chwilę później starał się zaskoczyć strzałem krakowskiego golkipera. Jego vis-a-vis, Kosowski znakomicie spisał się przy uderzeniach Słabonia (dwukrotnie) i Łopuskiego oraz wygrał pojedynek z Pasiutem.

Kolejne 20 minut to bardziej ofensywna gra. W 26 min gospodarze ograli defensywę Cracovii i Lipina strzelał do pustej bramki. Ale w 29 min L. Laszkiewicz z bliska pokonał Kosowskiego, a w 34 min Noworyta posłał krążek spod bandy w kierunku bramki Jastrzębia, a ten przy słupku... znalazł się w siatce. Jeszcze Łopuski trafił w słupek, ale moment dekoncentracji w szeregach Cracovii na 26 sek przed syreną i Zdenek z trzech metrów wyrównał stan spotkania.

Trzecia tercja to również wymiana ciosów. Obaj bramkarze spisywali się doskonale, lecz Kosowski nie miał szans na obronę, bowiem drugi atak zupełnie rozklepał defensywę gospodarzy, a Łopuskiemu przyszło skierować krążek do pustej bramki. Miejscowi odkryli się i narazili na kontry. W 56 min znakomita akcja Csoricha. Strzelał L. Laszkiewicz, Kosowski odbił krążek, jednak Csorich popisał się skuteczną dobitką. Z gospodarzy "uszło" powietrze.

JKH Jastrzębie - Comarch-Cracovia 4:2 (0:0, 2:2, 0:2).

Bramki: 1:0 Lipina (Wolf, Zdrahal) 25:50, 1:1 L. Laszkiewicz (D. Laszkiewicz) 28:06, 1:2 Noworyta (Drzewiecki, Piotrowski) 33:13, 2:2 Zdenek (Zdrahal) 39:34, 2:3 Łopuski (Pasiut) 47.29, 2:4 Csorich (L. Laszkiewicz) 55.44

Sędziowali: S. Kryś oraz G. Klich i M. Wieruszewski. Kary: 16 i 16 min.

JKH: Kosowski - Wolf, Pastryk, Lipina, Zdenek, Zdrahal - Piekarski, Dąbkowski, Urbanowicz, Kowalówka, Danieluk - Górny, Labryga, Kulas, Radwan, Kąkol - Lerch, Bryk, Bąkowski, Szczurek, Kiełbasa. Trener: Ales Tomasek.

Cracovia: Radziszewski - Bondarevs, Csorich, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Dudas, Dulęba, Radwański, Pasiut, Łopuski - Noworyta, Kłys, Piotrowski, Musial, Drzewiecki - Wajda, Guzik, Rutkowski, Biela, Witkowski. Trener: Rudolf Rohaczek.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również