MKS Grudziądz pokonał lidera [relacja]

Łukasz Szalkowski
PIŁKA RĘCZNA. Po emocjonującym meczu MKS Grudziądz wygrał z Sokołem Gdańsk 30:28. Najwięcej bramek rzucił Mateusz Nalaskowski.

Do Grudziądza przyjechał lider II-ligowej tabeli - Sokół Gdańsk. W obozie gospodarzy nastroje były bojowe - MKS chciał odbudować się po porażce z Gwardią Koszalin.Początek meczu był dla grudziądzan nieciekawy. Po pięciu minutach przegrywali już 1:4. W kolejnych minutach MKS poprawił grę w ataku i obronie i w 8. minucie był już remis. Od tej chwili grudziądzanie rządzili na boisku. Goście nie potrafili przerwać serii MKS-u i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:11.Po przerwie gdańszczanie poprawili swoją grę. Już w 43. minucie zniwelowali stratę do jednej bramki. MKS nie pozwalał jednak doprowadzić do remisu. Genialną dyspozycję pokazał bramkarz Krzysztof Muszak, który niejednokrotnie ratował drużynę przed stratą bramki w ważnych momentach meczu. Świetnie spisał się też Mateusz Nalaskowski, który rzucił rywalom aż 13 bramek.Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:28. MKS potwierdził dobrą formę, wygrywając z liderem i nadal utrzymuje się w "czubie" ligowej tabeli.Przeczytaj, jak relacjonowaliśmy mecz na żywo.MKS Grudziądz 30:28 Sokół GdańskMKS: Muszak, Ziółkowski, Kawski - Nalaskowski (13), Orłowski (6), Kruszewski (3), Fleming (3), Kakowski (2), Łączny (1), Stobbe (1), Bartecki (1) - Kozłowski, Zawicki, Szwejkowski.UKS Sokół: Szymura, Muńko, Zielke – Ciszewski (11), Młynarek (8), Sztormowski (5), Jurkiewicz (1), Nazimek (1), Konkel (1), Wieczorkowski (1) - Kolendo, Wensierski, Mbanefo, Hołowacz, Kowalkowski, Dagil.