MLKS Widok Skierniewice - Astra Zduny 2:2 (0:1)

Tomasz Imiński
W meczu na szczycie skierniewickiej ligi okręgowej Widok Skierniewice zremisował na swoim stadionie z Astrą Zduny 2:2. Mecz rozgrywany był przy bardzo silnym wietrze, który utrudniał obu zespołom płynną grę. Niemniej jednak spotkanie mogło się podobać.

W pierwszej połowie częściej przy piłce byli grający z wiatrem gracze Astry Zduny (efektem optycznej przewagi było osiem rzutów rożnych przy tylko dwóch Widoku). Z kolei gospodarze pojedynku wypracowali sobie dwie znakomite okazje do zdobycia gola, jednak Łukasz Koza dwukrotnie wyszedł obronną ręką z pojedynku sam na sam z Dariuszem Skoczylasem.

Gdy kibice oczekiwali już na przerwę, goście przeprowadzili szybką akcję lewą stroną boiska , a ładnym strzałem popisał się Paweł Jankowski.

Po przerwie gospodarze wzięli się ostro do pracy i na efekty swojej gry nie musieli zbyt długo czekać. W 47 minucie wyrównał Daniek Paprocki (asystę przy tej bramce zaliczył Dariusz Skoczylas).

Po zdobyciu gola gracze skierniewickiego Widoku chyba zbyt mocno się rozluźnili, bo w 50 minucie Astra znów prowadziła (pięknym strzałem głową popisał się Przemysław Plichta).

W końcówce meczu Widok przeważał, ale zespół Jerzego Johna stać było tylko na zdobycie jednego gola. Strzelił go Dariusz Skoczylas po bezpośrednim podaniu od... bramkarza Roberta Janeczka.

- To był kolejny mecz, w którym zagraliśmy bardzo nieskutecznie. Wystarczy wspomnieć, że w samej tylko końcówce zmarnowaliśmy trzy wybornie okazje - stwierdził z żalem Jerzy John, trener Widoku.

Z kolei Andrzej Węgierek, nowy prezes Astry, był z wyniku zadowolony.

- Staramy się odbudować pozycję naszego klubu po nieudanym występie w czwartej lidze. Tak naprawdę budujemy zupełnie nową Astrę Zduny - mówi. - Wierzę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej, a nasz zespół będzie walczył p czołowe miejsca ligi okręgowej.

MLKS Widok Skierniewice - Astra Zduny 2:2 (0:1).

Gole: 0:1 - Paweł Jankowski (41), 1:1 - Daniel Paprocki (47), 1:2 - Przemysław Plichta (50, głową), 2:2 - Dariusz Skoczylas (76).
Widok: Robert Janeczek - Mateusz Nowak, Krzysztof Paradowski, Piotr Wysocki, Daniel PaprockiI, Jarosław Medwid, Artur Osadowski, Michał Słojewski (46, Karol Moskwa), Piotr Macias (46, Paweł Sadowski), Dariusz Skoczylas, Daniel Karwat (75, Adam Bombała). Trener: Jerzy John.
Astra Zduny: Łukasz Koza, Wiktor Surma, Mariusz Ochmański, Piotr Skoneczny, Przemysław Plichta, Jakub Doroba, Jakub Papuga, Mateusz Bogusz, Robert Pszczółkowski, Paweł Jankowski, Daniel Drzewic. Trener: Henryk Plichta.