Młodzicy TKM Włocławek mistrzami Polski w koszykówce 2014

Podopieczni Wojciecha Boblewskiego i Justyny Pluty wywalczyli złote medale mistrzostw Polski. W finałowym turnieju rozegranym w Sopocie wygrali wszystkie pięć meczów. Gratulujemy!TKM przed ostatnią kwartą prowadził 56:44, ale fatalnie zaczął 4 odsłonę. Przegrał 4 minuty aż 0:14. Pierwsze punkty Andrzej Pluta w IV kwarcie zdobył dopiero w 5 minucie. W końcówce włocławianie uspokoili grę, w emocjonujących ostatnich sekundach okazali się lepsi. Po rzucie za trzy A. Pluty wygrywali 70:66 na 54 sekundy przed końcem i było po meczu. Ostatecznie zasłużenie wywalczyli mistrzowski tytuł!MVP finałów wybrano Andrzeja Plutę, a w pierwszej piątce znaleźli się także Drozdowski (najlepszy zbierający turnieju) i Zygmunciak z TKM.TKM w sezonie 2013/14 zanotował komplet 28 zwycięstw!Co ciekawe dokonali tego dokładnie 11 lat po jedynym złotym medalu Anwilu Włocławek w koszykarskiej ekstraklasie! Niedzielao 1 miejsce 12:30 TKM Włocławek - UKS SIÓDEMKA Trefl Sopot 73:66 (19:24, 19:11, 18:9, 17:22)TKM: A. Piątek 0, M. Afeltowicz 0, S. Pytel 5, P. Zygmunciak 9, M. Woroniecki 3, A. Pluta 39, J. Chosa 0, M. Duchewicz 0, I. Wiliński 0, M. Kolasiński 7, F. Drozdowski 10, D. Nikleniewicz 0.o 3 miejsce 10:00 CSM KK Stalowa Wola - Pyra Poznań 48:56 Półfinały - kliknij tutaj.o 5 miejsce 12:30 B3 - A3 MUKS Niedźwiadki Przemyśl - SPK Białystok 46:63o 7 miejsce 10:00 A4 - B4 UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp - SKM Zastal Zielona Góra 70:60Mistrzostwa Polski w koszykówce młodzików 2014. Wyniki eliminacji - tutaj.Ostateczna kolejność1. TKM Włocławek 2. UKS SIÓDEMKA Trefl Sopot 3. Pyra Poznań4. CSM KK Stalowa Wola5. SPK Białystok6. MUKS Niedźwiadki Przemyśl7. UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp8. SKM Zastal Zielona Góra