Młodziczki WTS Włocławek mistrzyniami województwa!

Młodziczki WTS wywalczyły mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego. Sukces przypieczętowały w Toruniu podczas ostatniego turnieju ligowego.Do zapewnienia sobie pierwszej pozycji zawodniczki Włocławskiego Towarzystwa Siatkarskiego potrzebowały tylko seta w dwóch ostatnich spotkaniach rozgrywanych w sali X LO w Toruniu. Mimo to włocławianki, tak udanie spisujące się w tym sezonie, pewnie pokonały rywalki. Najpierw zwyciężyły miejscową drużynę Budowlanych. W dwóch identycznych setach do 14 i rozpoczęły mistrzowski taniec radości.DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKUBardziej zacięty był drugi mecz z Pałacem I Bydgoszcz. Wyraźnie odprężone, pewne już mistrzowskiego tytułu, zawodniczki WTS, na początku przegrywały aż 0:5. Po przerwie na żadanie szkoleniowców pokazały charakter. Doprowadziły do remisu po 8:8 i od tego momentu już przeważały na parkiecie. Wygrały seta do 15. Druga partia to całkowita dominacja nad zespołem Pałacu I. Siatkarki WTS wygrały gładko do 10 i odebrały z rąk Michała Chojnickiego, przewodniczącego Wydziału Gier i Dyscypliny KPZPS medale za pierwsze miejsce w ligowych zmagań w sezonie 2012/13. - Do złota potrzebowaliśmy tylko jednego seta, lecz dziewczęta o tym nie wiedziały. Na parkiet wyszły bardzo skoncentrowane. Zagrały najlepsze spotkania w tym sezonie. Dziewczęta przez cztery partie grały równo. Dobrze funkcjonował blok, atak, zagrywka i przyjęcie. To historyczny sukces WTS. Teraz zawodniczki mają kilka dni wolnego, a od czwartku rozpoczynamy przygotowania do ćwierćfinału mistrzostw Polski, który odbędzie się w pierwszej połowie kwietnia - powiedzieli trenerzy: Angelika Malinowska i Marek Zacharek.WTS: Roksana Irzemska, Martyna Świeczkowska, Katarzyna Ciechanowska, Zuzanna Abdulzade, Bogna Nowowiejska, Aleksandra Wyczałkowska, Karina Kucal, Oliwia Pietrzak, Karolina Bohdanowicz, Sandra Moszczyńska.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?