Modelarze z Inowrocławia zdobyli 13 złotych medali na Jura Model Festiwal [zdjęcia]

Reprezentanci Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy redukcyjnych z konkursu, w którym brało udział blisko 200 zawodników przywieźli aż 18 medali, w tym aż 13 złotych.

W dniach 4-5 czerwca 2011 w Rędzinach k/Częstochowy odbył się Jura Model Festiwal, w imprezie startowało około 200 zawodników, którzy zaprezentowali 360 modeli.
Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych reprezentowało 8 zawodników. Konwencja festiwalowa konkursu przewiduje po trzy, równorzędne, nagrodzone prace w każdej klasie. Modelarze z ISMR zwyciężali w 18 klasach.
W kategoriach juniorów 3 modele Michała Niedbały zostały nagrodzone. W kategoriach seniorów nagrodzeni zostali: Grzegorz Mądry (w 2 klasach), Paweł Siemiński (w 5 klasach), Tomasz Kica (w 2 klasach), Tomasz Kmieć (w 3 klasach), Piotr Stempowski (w 1 klasie), Maciej Myśliński (w 1 klasie), Andrzej Kamiński (w 1 klasie). Andrzej Kamiński w kolejnym konkursie potwierdził swoją wysoką klasę i Zdobył Grand Prix konkursu, a także nagrodę publiczności.
Tydzień wcześniej 28-29 maja 2011 nasi reprezentanci startowali w XII Ogólnopolskim Konkursie Modelarskim w Zgierzu. W konkursie brało udział 397 modeli.
Najlepszymi modelarzami okazali się reprezentanci Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych i zostali wyróżnieni Pucharem w klasyfikacji zespołowej. Natomiast puchar za najlepszy model pojazdu w barwach polskich zdobył Paweł Siemiński. W poszczególnych klasach nasi reprezentanci zdobyli 13 złotych medali, 3 srebrne i 4 brązowe.
Model Parowozu Pt 47 Andrzeja Kamińskiego mimo, że wzbudzał powszechny podziw, nie został sklasyfikowany, ponieważ nie było minimalnej liczby modeli w tej klasie.