Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – program wakacyjny na sierpień 2013

Trójwymiarowa rekonstrukcja zespołu osadniczego w Żmijowiskach
Trójwymiarowa rekonstrukcja zespołu osadniczego w Żmijowiskach / Render Jakub Zakrzewski
Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia przygotowane przez Muzeum Nadwiślańskie na okres wakacji. Uświetniają one jubileusz 50-lecia istnienia Muzeum. Przy okazji polecamy nowy rodzaj karnetu, który upoważnia do zwiedzenia jego siedmiu oddziałów.

- 27 lipca – 04 sierpnia / 7. Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i JanowcuMuzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, wieloletni partner Festiwalu „Dwa Brzegi”, przygotowało wydarzenia, które wzbogaciły tegoroczny program artystyczny Festiwalu. W oddziale Kamienica Celejowska otworzyliśmy wystawę rysunków słynnego reżysera Andrzeja Wajdy pt. „Reżyser rysuje” (do 30 września), a w oddziale Muzeum Zamek w Janowcu zaprezentowana została wystawa malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody i kolekcji bursztyny Lucjana Gazdy pt. „Zapamiętać las” (do 15 sierpnia). Przypominamy również, że osoby posiadające identyfikator VIP oraz GOŚĆ mogą bezpłatnie zwiedzać wszystkie ekspozycje Muzeum Nadwiślańskiego w trakcie trwania Festiwalu. Zapraszamy!
- 06 sierpnia / oddział Muzeum Przyrodnicze / Lato w Muzeum / warsztaty z edukacji przyrodniczejW ramach programu Lato w Muzeum zapraszamy na kolejne ciekawe zajęcia. Tym razem noszą one tytuł: ”Skrzynia skarbu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego”. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają nową technikę zdobienia drewnianych skrzynek metodą transferu. Zapisy przyjmujemy w biurze oddziału (ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny) lub pod numerem telefonu: 81 881 03 26. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Muzeum zapewnia instruktora oraz niezbędne materiały. Zapraszamy!
- 15 sierpnia / oddział Dom Kuncewiczów / godz. 17:00 / Święto Marii W Święto Matki Bożej Zielnej i Dzień Wojska Polskiego, 15 sierpnia, wspominać będziemy tradycyjnie wybitną pisarkę Marię Kuncewiczową. W tym roku dr Alicja Szałagan z Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk wygłosi wykład pt.: „Najmniej mnie pociągał obowiązek kobiecości” – Maria Kuncewiczowa i jej życiowe role. Spotkanie zakończy się koncertem Moniki Malczak – wybitnie uzdolnionej młodej kazimierzanki, wielokrotnie nagradzanej w konkursach młodych wokalistów. Wstęp wolny, zapraszamy!
- 15-25 sierpnia / oddział Muzeum Zamek w Janowcu / 12. Janowieckie Interpretacje Muzyki Janowieckie Interpretacje Muzyki to dziesięciodniowy, międzynarodowy kurs interpretacji dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów, instrumentów dętych – fagot, akordeonistów, gitarzystów, klawesynistów, zespołów kameralnych i  śpiewu solowego prowadzony przez wybitnych pedagogów z Polski, Europy i USA. Kurs przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych II st., liceów muzycznych, studentów i absolwentów. Zajęcia odbywają się w renesansowym janowieckim zamku, posiadającym wymarzone warunki do pracy twórczej: ciszę, spokój i piękny widok z góry zamkowej na krajobraz przełomu Wisły oraz bliźniacze miasto Janowca – Kazimierz Dolny. Cykl koncertów towarzyszących kursowi  w wykonaniu Profesorów oraz Uczestników kursu odbywać będzie się w Janowcu i pobliskich miejscowościach – Kazimierzu Dolnym, Puławach i Nałęczowie. Więcej informacji: www.jim2013.wix.com
- 20 sierpnia – 07 września / oddział Grodzisko Żmijowiska / 9. Warsztaty Archeologii DoświadczalnejMuzeum Nadwiślańskie zaprasza do udziału w 9. Warsztatach Archeologii Doświadczalnej. W tym roku Warsztaty będą miały wyjątkowy, międzynarodowy charakter. Oddział Grodzisko Żmijowiska przygotował atrakcyjny program zajęć. Wspólnie odkrywać będziemy tajemnice wczesnośredniowiecznego garncarstwa, hutnictwa i dziegciarstwa, a także biżuterii, a nawet słowiańskiej kuchni. Do gotowania użyte zostaną plony z poletka doświadczanego zorganizowanego w tym roku na terenie Grodziska. Na gości Warsztatów czekać będzie dodatkowa niespodzianka: mobilny przewodnik z QR kodami po Grodzisku! Polecamy: www.zmijowiska.pl
- 31 sierpnia / oddział Kamienica Celejowska / godz. 16:00 / wykład dr. Michała WardzyńskiegoMuzeum Nadwiślańskie zaprasza w sobotę 31 sierpnia na wykład dr. Michała Wardzyńskiego z Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Rola wzorów renesansowej i manierystycznej kamieniarki pińczowskiej i chęcińskiej w genezie renesansu lubelskiego”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu wykładów otwartych pn. „Renesans lubelski – genealogie i dokonania”, w Kamienicy Celejowskiej, o godz. 16:00. Cykl zorganizowany został przez Muzeum Nadwiślańskie i Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym z okazji Roku Renesansu Lubelskiego 2013.
- do 30 września / Konkurs „Podróżujesz! Stemplujesz! Wygrywasz z RPO!” Konkurs ma na celu zachęcenie mieszkańców Lubelszczyzny do spędzenia wolnego czasu w województwie lubelskim i przekonanie ich, że Fundusze Europejskie naprawdę zmieniają ich region. Dla wszystkich chętnych przygotowane zostały specjalne paszporty, które należy podbijać w odwiedzanych przez siebie miejscach i atrakcjach wspartych z Regionalnego Programu Województwa Lubelskiego. Paszporty można odebrać w punktach informacji turystycznej. Jednym z miejsc, w których można zdobyć pieczątkę jest oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, mieszczący się w kazimierskiej dzwonnicy (ul. Zamkowa 2). Niedługo zbiory sztuki złotniczej zostaną przeniesione do nowej siedziby przy ul. Rynek 19. Na uczestników konkursu, którzy zbiorą w paszporcie minimum 8 pieczątek czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.rpo.lubelskie.pl
- do 01 września / Kino Perła w Kazimierzu DolnymMuzeum Nadwiślańskie zaprasza do plenerowego Kina Perła w Kazimierzu Dolnym. Na klimatycznym tarasie Kamienicy Celejowskiej (ul. Senatorska 11) można oglądać dobre kino polskie i zagraniczne. Darmowe seanse filmowe, które odbywają się od środy do niedzieli, rozpoczynają się o godz. 21:00. Na patio zapraszamy od godz. 19:00.
- Karta rabatowa Krainy Lessowych WąwozówWszystkim turystom odwiedzającym trójkąt turystyczny Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy polecamy „Kartę rabatową Krainy Lessowych Wąwozów”. Uprawnia ona właściciela do korzystania z wielu atrakcyjnych zniżek podczas zwiedzania regionu. Posiadacze karty mogą np. wielokrotnie kupić bilety ulgowe do wszystkich oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego przez okres ważności karty, który wynosi 30 dni. Kartę można nabyć w punktach informacji turystycznej w Kazimierzu Dolnym (ul. Rynek 27), Puławach (al. Królewska 4) i Nałęczowie (al. Kasztanowa 2) w atrakcyjnej cenie 10 zł. 
- Wystawa czasowa: „Dotknięcie sztuki” / oddział Muzeum Czartoryskich w Puławach / do 15 września 2013Oddział Muzeum Czartoryskich w Puławach prezentuje wystawę rzeźb poplenerowych pt. „Dotknięcie sztuki”. Można na niej podziwiać prace stanowiące plon zeszłorocznego pleneru rzeźbiarskiego zorganizowanego na terenie zespołu pałacowo-parkowego Czartoryskich w Puławach. Jego uczestnikami były osoby niewidome i niedowidzące. Wystawa czynna jest do 15 września 2013 r.
- Wystawa czasowa: „Granice srebrnych przestrzeni” / oddział Muzeum Sztuki Złotniczej / do 30 września 2013W oddziale Muzeum Sztuki Złotniczej, mieszczącym się w kazimierskiej Dzwonnicy, prezentowana jest wystawa polskiej biżuterii 2. poł. XX wieku. Można na niej zobaczyć 350 cennych precjozów z kolekcji znanej badaczki rzemiosła artystycznego prof. Ireny Huml, w tym piękne pierścionki, broszki, naszyjniki i kolczyki. Wystawa została przedłużona do 30 września 2013 r.
- Wystawa czasowa: „Jan Józef Szczepański – życie i dzieło” / oddział Dom Kuncewiczów / do 31 grudnia 2013W oddziale Dom Kuncewiczów udostępniana jest obecnie wystawa pt. „Jan Józef Szczepański – życie i dzieło”. Ma ona na celu przypomnieć postać zmarłego dziesięć lat temu wybitnego pisarza Jana Józefa Szczepańskiego (1919-2003), bratanka Marii Kuncewiczowej. Wystawa składa się z czterech odsłon. Obecnie trwa druga z nich (do 28 września), która nosi tytuł: „Od Żeromskiego do Szczepańskiego: zmagania o wolną literaturę”.
- Wystawa czasowa: "Tak daleko jak skrzydła poniosą..." / oddział Muzeum Przyrodnicze / do 04 maja 2014Wystawa zorganizowana przez oddział Muzeum Przyrodnicze zainaugurowała tegoroczne 14. Dni Wisły. Poświęcona została fenomenowi ptasich wędrówek. Zwiedzający dowiadują się z niej m.in. dlaczego ptaki podejmują wędrówki, jak się do nich przygotowują, dokąd wędrują i na jakie przeszkody napotykają po drodze. Wystawę czynna będzie do 04 maja 2014 r.
- Jubileusz 50–lecia istnienia Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym – 50/na/50W związku z jubileuszem 50-lecia istnienia Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym zapraszamy do udziału w akcji promocyjnej na Facebooku zatytułowanej 50/na/50 – czyli 50 wydawnictw na 50 lat Muzeum. Wszyscy, którzy już lubią lub polubią nasz fan page, będą mieli szansę zdobyć ciekawe książki wydane przez Muzeum Nadwiślańskie. Prosimy na bieżąco śledzić nasz fan page!
Wszystkie tegoroczne wydarzenia organizowane są w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. 
 
Organizator zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w powyższym programie.
>>> Więcej informacji: www.mnkd.plwww.facebook.com/MuzeumNadwislanskie 

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto