Naprzód Janów - JKH Jastrzębie 3:2

Jacek Sroka
Hokeiści z Jastrzębia doznali szóstej z rzędu ligowej porażki. Wczoraj w Katowicach pokonał ich Naprzód, który na inaugurację sezonu przegrał z JKH 0:8. To najlepiej pokazuje rozmiary kryzysu, jaki trawi drużynę Alesza Tomaszka. Janowianie zdobyli komplet punktów po trzech kolejnych przegranych i walczą z jastrzębianami o awans do czołowej szóstki PLH.

W I tercji dwa gole dla gospodarzy zdobył Łukasz Kulik. Obrońca Naprzodu przymierzył mocno z dystansu najpierw, najpierw gdy składy były wyrównane, a tuż przed przerwą trafił do siatki, kiedy janowianie grali z przewagą dwóch zawodników. Na początku II tercji kontaktową bramkę zdobył Jakub Radwan i jastrzębianie zwietrzyli swoją szansę ruszając do natarcia. W bramce miejscowych bardzo dobrze spisywał się jednak Michał Elżbieciak. W ostatniej odsłonie wygraną Naprzodu przypieczętował doświadczony Marek Pohl, a goście mimo ambitnych ataków zdołali odpowiedzieć tylko strzelonym w końcówce w okresie gry w przewadze golem Pavla Zdrahala.

Na koniec dobra wiadomość dla kibiców Zagłębia. Decyzją obradującego wczoraj w Janowie zarządu PZHL Teddy Da Costa w tym sezonie PLH będzie traktowany jako Polak zwalniając miejsce w ekipie sosnowiczan dla kolejnego obcokrajowca.

Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Bramki 1:0 Vladimir Luka (11), 2:0 Kamil Duszak (13), 3:0 Jarosław Różański (37), 4:0 Vladimir Luka (44), 5:0 Piotr Sarnik (45), 6:0 Jarosław Różański (53), 7:0 Tobiasz Bernat (55).

Widzów 1200.

Kary Zagłębie - 8, Naprzód - 8 minut.

JKH GKS Jastrzębie - Stoczniowiec Gdańsk 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

Bramki 0:1 Jarosław Rzeszutko (2), 1:1 Mateusz Danieluk (12), 2:1 Arkadiusz Kąkol (13), 2:2 Wojciech Jankowski (19), 2:3 Josef Vitek (38), 2:4 Wojciech Jankowski (56).

KH Sanok - GKS Tychy 3:4 po dogrywce (0:2, 2:0, 1:1, 0:1)

Bramki 0:1 Robin Bacul (4), 0:2 Paweł Banachewicz (9), 1:2 Maciej Mermer (21), 2:2 Marcin Ćwikła (22), 3:2 Maciej Mermer (52), 3:3 Paweł Banachewicz (54), 3:4 Tomasz Wołkowicz (61).

TKH Toruń - Podhale Nowy Targ 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), Cracovia - Unia Oświęcim 9:5 (4:2, 4:2, 1:1).

1. GKS Tychy 10 28 44-21

2. Cracovia 12 25 46-31

3. Zagłębie 10 20 43-33

4. Stoczniowiec 11 18 47-40

5. JKH Jastrzębie 10 15 36-32

6. Wojas Podhale 10 15 30-29

7. Naprzód 11 12 24-52

8. TKH Toruń 10 10 21-34