Polecamy

Zakaz przemieszczania sięGłównym elementem narodowej kwarantanny (lockdownu w Polsce) będzie zakaz przemieszczanie się bez ważnego powodu © Aleksander Król
[2/12]

Narodowa Kwarantanna już od soboty? Co będzie zakazane? Zostaniemy zamknięci w domach na kilka tygodni

Zakaz przemieszczania się

Głównym elementem narodowej kwarantanny (lockdownu w Polsce) będzie zakaz przemieszczanie się bez ważnego powodu. Podobne rozwiązanie zostało wprowadzone już podczas pierwszej fali epidemii koronawirusa w Polce wiosną. Wprowadzenie takiego zakazu wielokrotnie sygnalizował już premier Mateusz Morawiecki.
Z domu będzie można wyjść mając ważny powód - by dostać się do pracy, zrobić zakupy czy wyprowadzić psa. Być może dopuszczony będzie też spacer ale na specjalnych zasadach - np. w niedalekiej odległości od domu i na pewno z zachowaniem reżimu sanitarnego (maseczki, dystans).

Lockdown w Polsce coraz bliżej. Co będzie zabronione podczas narodowej kwarantanny? Jakie kolejne dziedziny gospodarki zostaną zamknięte? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Lockdown w Polsce coraz bliżej. Przy zakażeniach na poziomie 27 tys. zakażeń dziennie, jaki Polska notuje od kilku dni, wytyczona granica przez Mateusza Morawieckiego ponad 70 przypadków koronawirusa na 100 tys. mieszkańców, zostanie przekroczona. Co będzie zabronione podczas narodowej kwarantanny? Jest już wstępna data jej wprowadzenia. Jakie kolejne dziedziny gospodarki zostaną zamknięte? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Najnowsze wiadomości

reklama