Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

O bilet będzie trudno, ratunkiem strefa kibica

Maciej Stolarczyk
Fot. Tomasz Hołod/Polskapresse
W tym przypadku warto było zaufać działaczom. Organizatorzy Euro 2012 apelowali, by nie spieszyć się z zamawianiem biletów na turniej, co pozwoli uniknąć nam czekania w wirtualnej kolejce. I mieli rację.

Wczoraj, sześć dni po rozpoczęciu procesu składania zamówień, całą procedurę przeprowadziliśmy błyskawicznie. Bez choćby sekundy czekania w kolejce. Pierwszego dnia rejestracji zajęło nam to półtorej godziny, co i tak było świetnym wynikiem. Niektórzy czekali po pięć godzin.

Kibice, którzy jeszcze nie złożyli zapotrzebowania na bilety, mogą to zrobić już bez tłoku do końca miesiąca. Kolejność zgłoszeń nie będzie mieć znaczenia w losowaniu. A jak złożyć zamówienie?

Czytaj też: Strona UEFA nie wytrzymała oblężenia. Sprzedaż biletów na Euro została ponownie wznowiona

Po pierwsze, w przeglądarce internetowej wpisujemy adres Uefa.com. Bilety zamawiamy wyłącznie (!!!) za pośrednictwem tej witryny. Nie wyszukujmy biletów w Google, bo prawdopodobnie natkniemy się na oszustów. Po wpisaniu w najpopularniejszą wyszukiwarkę hasła "Bilety Euro 2012" na pierwszym miejscu wyskakuje właśnie odnośnik do strony wyłudzającej pieniądze!

Wchodzimy więc na Uefa.com, klikamy w zakładkę "UEFA Euro 2012", a następnie "Tickets" lub "Bilety", w zależności od tego, jaki język mamy ustawiony. Kolejny klik trzeba skierować na guzik "Ticket portal" ("Portal biletowy").

Jeśli już wcześniej założyliśmy konto w systemie biletowym (można było zrobić to w lutym), teraz musimy odszukać w mejlu numer klienta i wpisać go w odpowiednią rubrykę "Portalu biletowego", a także podać hasło. Jeśli jeszcze nie założyliśmy konta, uczyńmy to, klikając w guzik "Załóż konto" i przechodząc przez proces rejestracji.

Po wpisaniu numeru klienta i hasła przejdziemy już do ekranu składania zamówień. Poruszamy się po trzech zakładkach, odpowiadających rodzajom bietów: na pojedyncze mecze, typu "Podążaj za swoją drużyną" i "Stadionowe".

W przypadku najpopularniejszych wejściówek na pojedyncze mecze do wyboru mamy spotkania uszeregowane według dat i miast, w których się odbędą. Z oczywistych względów nie wiadomo, na mecze których drużyn się zapisujemy. Do konkretnych stadionów przypisani są tylko gospodarze - Polska i Ukraina.

Wszystko o Euro 2012 na www.drogadoeuro2012.pl
Najnowsze wieści ze świata siatkówki w serwisie Trzeciset.pl
Wywiady, komentarze, wiadomości z boisk piłkarskiej Ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.net
Spotkajmy się na Bulgarska.pl!
Jest na co popatrzeć na motobabes.pl

Gdy wybierzemy spotkanie (np. w formacie POL - A2, 8 czerwca, Stadion Narodowy w Warszawie) wybieramy liczbę biletów, która nas interesuje (maksymalnie cztery). W jednym z trzech przedziałów cenowych. Tu mała podpowiedź. Biletów najtańszych (od 30 euro) jest najmniej, a zapisuje się na nie najwięcej osób. By zwiększyć swoje szanse w losowaniu, warto rozważyć zapisanie się na średni (140 euro) lub najwyższy (250 euro) przedział. Łatwiej będzie też kupić bilet "Stadionowy" (wszystkie mecze na danym obiekcie) lub "Podążaj za swoją drużyną".

Losowanie odbędzie się już w kwietniu. Szanse, że to nam przypadnie wejściówka, nie są zbyt duże. Przed Euro 2008 do UEFA spłynęło 8,5 mln zamówień na pojedyncze mecze. Z już ujawnionych danych wynika, że zainteresowanie imprezą w Polsce i na Ukrainie jest znacznie większe. A biletów jest nieco ponad milion.

Jeśli nie uda nam się kupić wejściówek od UEFA, pozostanie niewielka szansa nabycia ich od PZPN. Najprawdopodobniej będzie to jednak tylko kilka tysięcy biletów na wszystkie mecze, bo nasi piłkarscy włodarze mają zobowiązania wobec sponsorów.

Kupienie biletu będzie niczym wygranie losu na loterii, więc rozsądnie przygotować sobie plan awaryjny. Ratunkiem mogą okazać się strefy kibica. Według szacunków organizatorów w czasie turnieju przyjedzie do Polski około miliona kibiców z zagranicy. Jak pokazują dotychczasowe turnieje, połowa z nich nie będzie mieć biletów! Fani chcą poczuć atmosferę piłkarskiego święta, a do tego wystarczy im miejsce, gdzie mogą się tłumnie zebrać i obejrzeć spotkanie na telebimie. Czyli właśnie strefa kibica.

Organizatorzy nie podjęli jeszcze decyzji, gdzie zlokalizują takie strefy, ale mają już wstępne plany. W Warszawie będą to prawdopodobnie okolice Pałacu Kultury i Nauki. Do strefy wejdzie od 60 do 100 tysięcy osób. We Wrocławiu projektowana jest strefa zdolna pomieścić ok. 40 tys. osób i stanie w okolicach rynku i placu Solnego. W Gdańsku kibice spotkają się na placu Zebrań Ludowych (30 tys. osób). Władze Poznania wahają się, czy fanów wpuścić na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, czy w okolice rynku (30 tys. osób).

Wszystko o Euro 2012 na www.drogadoeuro2012.pl
Najnowsze wieści ze świata siatkówki w serwisie Trzeciset.pl
Wywiady, komentarze, wiadomości z boisk piłkarskiej Ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.net
Spotkajmy się na Bulgarska.pl!
Jest na co popatrzeć na motobabes.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto