O czym mówią dzieci? Rodzinny konkurs wideo

Artykuł sponsorowany
Oszczędzanie to jeden z dobrych nawyków, które z czasem przynosi ogromne korzyści, zapewnia bezpieczeństwo i ułatwia życie. Dlatego rodzice mogą go uczyć dzieci już od najmłodszych lat. W jaki sposób?

Rozwój oferty, programów i produktów bankowych dla najmłodszych sprawia, że coraz więcej rodziców uczy swoje pociechy oszczędzania. Dzieci chłoną tę wiedzę i oszczędzają pomysłowo, wykorzystując bardzo nowoczesne narzędzia. Co pomoże w tej edukacji?

Razem w SKO

Z pewnością zaangażowanie w nowoczesny i zrewitalizowany program Szkolnych Kas Oszczędności (SKO), przeznaczony dla dzieci w wieku 5-13 lat. Obecnie do SKO PKO Banku Polskiego należy ponad 4,6 tysiąca szkół podstawowych w kraju, a średnia kwota zgromadzona na internetowym koncie ucznia (www.sko.pkobp.pl) wynosi 371 zł. SKO Konto dla Ucznia jest bezpłatne i oprocentowane 2,5 proc. w skali roku (do kwoty 2500 zł, a 0,5 proc. od nadwyżki ponad tę kwotę, odsetki naliczane są co tydzień. – Dzieci lubią oszczędzać – przyznają nauczyciele, opiekunowie SKO. Dowodem na to jest rosnąca aktywność na Szkolnych Blogach.pl, platformie internetowej, na której należące do SKO szkoły dzielą się pomysłami na zdobywanie oszczędności, czy stworzona na portalu nk.pl grupa „Szkoła oszczędzania”, która ma już ok. 75 tys. fanów. W szkołach, w których działa SKO, uczniowie organizują wiele różnorodnych akcji, dzięki którym uczą się, m.in. ekologicznych postaw, współdziałania i przedsiębiorczości.

Bankowanie z Juniorem

Dziś, większość dzieci dostaje kieszonkowe, które coraz częściej trafia nie do skarbonki, a na dziecięce konto bankowe. Do dyspozycji dzieci poniżej 13. roku życia jest, np. PKO Konto Dziecka, które ma już ponad 160 tys. z nich. Jego oprocentowanie wynosi 2,5 proc. w skali roku (do kwoty 2500 zł oraz 0,5 proc. od nadwyżki ponad 2500 zł). Kapitalizacja odsetek naliczana jest tygodniowo, a jego prowadzenie – bezpłatne. To jedna z propozycji produktów PKO Junior. Wśród nich są także: dostosowany do tej grupy wiekowej serwis internetowy www.junior.pkobp.pl (dostępny dla dzieci, których rodzice mają rachunek w PKO Banku Polskim) oraz karta przedpłacona (powiązana z ROR-em rodzica).

Konto oszczędnościowe

Innym narzędziem ułatwiającym oszczędzanie jest także Pierwsze Konto Oszczędnościowe. Jego prowadzenie jest bezpłatne, a posiadaczem może być dziecko mające PKO Konto Dziecka lub PKO Konto Pierwsze. Dlaczego warto? Środki zgromadzone na takim rachunku są oprocentowane w wysokości 2 proc. do kwoty 10 tys. zł oraz 1,6 proc. dla nadwyżek. Więcej zyskają osoby oszczędzające systematycznie, które miesięcznie wpłacają na konto nie mniej niż 20 zł i nie więcej niż 1 tys. zł przez 3 kolejne miesiące i w tym czasie nie wypłacają środków z konta. Nagrodą za systematyczność jest dodatkowe oprocentowanie środków w wysokości 0,5 proc. Wszystkie narzędzia przygotowują najmłodszych do wejścia w świat usług bankowych i kształtują dobre nawyki, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

Rodzinny konkurs wideo

Wejdź na portal Bankomania.pkobp.pl, kliknij w Rodzinny konkurs wideo i wraz z dzieckiem rozwiąż filmową zagadkę szukając odpowiedzi na pytanie: O czym mówią dzieci? Jeśli już wszystko jasne i dziecko znalazło odpowiedź – zapytaj, jak ono zdefiniowałoby to coś, o czym była mowa w zagadce: z czym mu się kojarzy, co przypomina, skąd zna, do czego służy…

Poprawną odpowiedź na pytanie: O czym mówią dzieci? oraz definicję, zagadkowej rzeczy Twojego dziecka prześlij na adres: [email protected]. Czekamy do 8 października. Do wygrania elektroniczne gadżety oraz atrakcyjne zestawy szkolne. To pierwszy z cyklu 9 odcinków filmowego konkursu rodzinnego na portalu Bankomania.

Finanse dziecinnie proste – BANKOMANIA

Każdy może zrozumieć ekonomię! Na portalu Bankomania.pkobp.pl znajdziesz praktyczne porady, wyjaśnienie ważnych zjawisk, czy terminów (Bankowiki) zilustrowanych na przykładach z życia wziętych oraz mnóstwo tekstów związanych ze światem ekonomii, ale napisanych w prosty, przystępny i ciekawy sposób. Ekonomię zrozumie nawet dziecko, bo na Bankomanii wiele jest materiałów dedykowanych najmłodszym (Bankodzieci). A ponadto: porady ekspertów, wskazówki dla inwestorów, czy materiały dla przedsiębiorców (Bankofirma). Bankomania to portal dla każdego!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto