Olimpia przegrała z Lechią Gdańsk

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
Grudziądzanie przegrali pierwszy przedsezonowy sparing. Na PGE Arenie ulegli Lechii Gdańsk 0:1.

Biało-zieloni na tle ekstraklasowego przeciwnika zaprezentowali się dobrze. Mieli sporo okazji, jednak nie potrafili żadnej zamienić na bramkę.Jedynego gola dla Lechii zdobył w 17. minucie Vranjes, wykorzystując rzut karny.Olimpia: Daniel Osiecki (46 Mateusz Wiśniewski) - zawodnik testowany, Michał Łabędzki (46 Bartosz Śmietanko; 73 Mateusz Majewski), Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak (46 Adam Banasiak) - Marcin Kaczmarek (46 Robert Szczot), Dariusz Kłus (46 Łukasz Suchocki), Bruno Żołądź (80 Oskar Trzepacz), Marcin Smoliński, Maciej Rogalski - Adam Cieśliński (43 Maciej Kowalczyk).Lechia: Damian Podleśny (46 Kacper Rosa) - Paweł Stolarski (46 Adam Dźwigała), Piotr Polczak (46, Bernard Powszuk), Rafał Janicki (46, Adam Buksa), Nikola Leković (46 Przemysław Kamiński) - Przemysław Frankowski (46 Ariel Borysiuk), Marcin Pietrowski (46 Kacper Łazaj; 60 Przemysław Frankowski; 85 Marcin Pietrowski), Stojan Vranješ (46 Damian Garbacik), Piotr Wiśniewski (46 Łukasz Kopka), Piotr Grzelczak (68 Paweł Stolarski) - Danijel Aleksić (46 Wojciech Zyska).Żółte kartki: Polczak, Borysiuk.Czerwona kartka: Przemysław Kamiński (88. minuta).