Olimpia wygrała z GKS-em Katowice. Siódmy mecz bez porażki

Łukasz Szalkowski
Świetna passa Olimpii trwa. Po raz siódmy z rzędu podopieczni Dariusza Kubickiego zdobyli punkty. Tym razem pokonali GKS Katowice 1:0.

Grudziądzanie wypadli dużo lepiej od drużyny gości. Częściej byli przy piłce, robili mniej błędów i przede wszystkim rozsądnie bronili dostępu do własnej bramki. W 26. minucieJuż w 8. minucie Olimpia mogła prowadzić. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Kłus strzelił głową. Świetną interwencją popisał się jednak Budziłek. Pod koniec pierwszej połowy to katowiczanie mieli optyczną przewagę. Ale gola zdobyła Olimpia. W 44. minucie Suchocki dograł w środek pola karnego, skąd strzałem po ziemi Olimpię na prowadzenie wyprowadził Szczot.Olimpia Grudziądz 1:0 GKS Katowice44' SzczotOlimpia Grudziądz: Wróbel - Banasiak, Piter-Bućko, Łabędzki, Pisarczuk, Kłus, Smoliński (75' Gawęcki), Szczot, Suchocki (89' Kaczmarek), Cieśliński, Kowalczyk (86' Staniek).GKS Katowice: Budziłek - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak, Wołkowicz, Goncerz (57' Fonfara), Figiel, Pitry, Wróbel (57' Gancarczyk), Zieliński (75' Szołtys).Żółte kartki: Kłus 2, Piter-Bucko (Olimpia) oraz Figiel, Pietrak, Czerwiński, Gancarczyk (GKS).Czerwona kartka: Kłus (Olimpia) /za 2 żółte, 77'/.