Orkan Sochaczew - Blachy Pruszyński Budowlani 0:47 - Efektowny finał łódzkiej drużyny

(pas)
Piłkę rozgrywa kapitan Maciej Pabjańczyk.
Piłkę rozgrywa kapitan Maciej Pabjańczyk. fot. Paweł Łacheta
Rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani efektownie zakończyli ligowe zmagania.

W rozegranym awansem spotkaniu rundy wiosennej pokonali w Sochaczewie Orkan 47:0 (33:0), zdobywając dodatkowy punkt za wykonanie czterech przyłożeń piłki w polu punktowym rywali.

Wydawało się, że mecz z beniaminkiem i to na jego boisku, będzie dla łodzian trudną sportową przeprawą. Wszak w pierwszej rundzie na własnym boisku Budowlani pokonali Orkan tylko 22:10, przegrywając do przerwy 8:10.

Podopieczni Mirosława Żórawskiego nastawili się na twardą walkę, licząc, że szybko nie złamią przeciwnika. Na dodatek w drużynie rywali wystąpił reprezentant Polski, łącznik ataku Dawid Popławski, co miało mieć motywujący wpływ na gospodarzy.

Szybko okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Popławski pozostawał w cieniu łodzian, nie odgrywając żadnej ważnej roli w spotkaniu. A Budowlani już w 12 minucie objęli prowadzenie. Składną akcję zespołu wykończył Tomasz Stępień.

Gracze Orkana byli bezradni. Nie znajdowali sposobu na rozpędzonych przeciwników. Nic zatem dziwnego, że już do przerwy Budowlani wykonali cały zakładany plan. Osiągnęli wysoką przewagę i pięć razy położyli piłkę w polu punktowym przeciwnika.

Brak koncentracji w drugiej połowie sprawił, że goście długo nie mogli odzyskać właściwego rytmu. Gra była rwana, nieciekawa. W ostatnich 15 minutach Budowlani znów ostro wzięli się do roboty i na efekty nie trzeba było długo czekać. Zdobyli kolejne 15 punktów, odnosząc efektowne zwycięstwo.

Orkan Sochaczew – Blachy Pruszyński Budowlani 0:47 (0:33)
Punkty dla Budowalnych: Tomasz Stępień 22 (2 przyłożenia, 6 podwyższeń), Michał Królikowski 10 (2 p), Łukasz Żórawski 5 (p), Piotr Gomulak 5 (p), Sławomir Kiełbik 5 (p)
Blachy Pruszyński Budowlani: Sachrajda (61, Grabski), Kakovin, Królikowski (68, Szulc), Karpiński (61, Andrzejczak), Zych (61, Szyburski), Skwarciak, Mirosz (41, Maros), Gabunia, Pabjańczyk, Żórawski (61, Rydzyński), Kaniowski (51, Kozakiewicz), Gomulak, Stępień, Dułka, Kiełbik