Ostatni sprawdzian Vectry przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży

Dla młodych reprezentantów włocławskiej Vectry ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającymi się finałami OOM był występ w sopockim memoriale Janusza Sidły.

Drugą lokatę w biegu na 1500 m (wspólnie rywalizowali juniorzy i juniorzy młodsi) wywalczył Cezary Mróz - 4:05,65. Włocławianin na 300 m przed metą prowadził, jednak na finiszu przegrał z o dwa lata starszym Adamem Falkowskim (RKS Rumia). Piąte miejsce wywalczył drugi biegacz Vectry Jakub Banaszkiewicz - 4:11,76.W łódzkim finale OOM obaj pobiegną na 3000 m. Jednym z faworytów biegu jest legitymujący się najlepszym wynikiem w kraju Mróz. Szanse na wysoką lokatę ma także dziesiąty w krajowym rankingu Banaszkiewicz, zwłaszcza że kilku wyprzedzających go zawodników wybrało starty na krótszych dystansach (1500 m lub 2000 m z przeszkodami).