Ostre strzelanie w Zielonej Górze

Bartłomiej Romanek
To była niezwykle udana kolejka dla częstochowskich drużyn. Mecze w II, III i IV lidze wygrywał Raków, Victoria i Skra. Przegrał tylko Włodar. Drugoligowy Raków trzecim kolejnym zwycięstwem potwierdził, że mimo ...

To była niezwykle udana kolejka dla częstochowskich drużyn. Mecze w II, III i IV lidze wygrywał Raków, Victoria i Skra. Przegrał tylko Włodar.

Drugoligowy Raków trzecim kolejnym zwycięstwem potwierdził, że mimo wielkich zmian kadrowych przed sezonem będzie się liczył w walce o czołowe lokaty.

Częstochowianie urządzili sobie ostre strzelanie w Zielonej Górze. W pierwszych dwudziestu minutach spotkania bramki dla Rakowa zdobyli Tomasz Stefański i Tomasz Foszmańczyk (z karnego). Po przerwie dzieło zniszczenia kontynuowali ponownie Stefański oraz Łukasz Sekulski, który wszedł na boisko dopiero w 39. minucie, a i tak strzelił zielonogórzanom dwie bramki.

W sobotę o godz. 18 na stadionie przy ulicy Limanowskiego Raków stanie przed szansą odniesienia czwartego zwycięstwa w tym sezonie.

Do Częstochowy przyjedzie GKS Tychy, który w ubiegłym roku wygrał z Rakowem na jego stadionie 2:1. Goście zapowiadają przyjazd 500 kibiców z Tychów.

Pierwsze zwycięstwo w trzeciej lidze odniosła Victoria, która pokonała 1:0 Rajfel Krasiejów. Zwycięską bramkę zdobył Sobala. W sobotę Victoria zmierzy się na wyjeździe ze swoją imienniczką Victorią Chróścice, która jest u progu sezonu w dobrej formie. W ostatniej kolejce zespół z Chróścic wygrał 2:0 w Psarach.

Ze zmiennym szczęściem grały nasze drużyny w czwartej lidze. Skra pokonała na wyjeździe 1:0 MK Katowice (gol Rokosy), a Włodar przegrał u siebie 1:2 z Victorią Jaworzno.