Pewne zwycięstwo Zastalu w Wałbrzychu

(pt)
Jedna wyrównana kwarta, a potem trzy kolejne pod dyktando podopiecznych Tomasza Herkta. Zastal pewnie wygrał w Wałbrzychu z tamtejszym Górnikiem 87:75.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Oba zespołu punktowały regularnie, cały czas dzieliły je dwa, trzy punkty. Ostatecznie zakończyła się wynikiem 22:23 dla zielonogórzan. W tym starciu kibice obejrzeli dużo walki na obu tablicach.

W II odsłonie Zastal zdobył 11 punktów z rzędu, przy zerowym dorobku gospodarzy. To wyraźnie podcięło skrzydła graczom Górnika. Rzucali oni z nieprzygotowanych pozycji, popełniali proste błędy w rozegraniu, często nie kończyli akcji przed upływem 24 sekund. Przy stanie 38:50 zespoły zeszły na przerwę.

Po zmianie stron przebieg spotkania nie uległ zmianie. Zastalowcy bezwzględnie dziurawili kosz miejscowych. Przewaga szybko wzrosła do 20 punktów. W szeregach miejscowych wyróżniał się tylko Mariusz Matczak, ale w pojedynkę niewiele mógł zdziałać...

W ostatniej kwarcie zielonogórzanie całkowicie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Kalinowski i Flieger długo rozgrywali akcje zespołu, nasi szanowali piłkę. Miejscowi grali nerwowo, czas pracował na ich niekorzyść, nie potrafili jednak nawiązać wyrównanej walki - ostatecznie przegrali 75:87.